ZAPOWIEDŹ PIAST - KORONA RZESZÓW

W najbliższą sobotę tj.(16.03.19r.) o godzinie 14:30 Piast po raz pierwszy po przerwie zimowej wystąpi przed własną publicznością w meczu o punkty,a przeciwnikiem będzie Korona Rzeszów. W poprzedniej kolejce Piast przegrał w Boguchwale 1:2 ,tracąc gola w doliczonym czasie gry,natomiast nasi sobotni rywale pokonali 2:1 Sokół Kolbuszową Dolną (było to dopiero drugie zwycięstwo Korony w tym sezonie).W bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej Piast pokonał w Rzeszowie Koronę 3:1 ,a bramki strzelali dwukrotnie z rzutu wolnego Damian Demski (warto zobaczyć te piękne bramki na kanale MT Tolo Tv na youtube) oraz Łukasz Tyrawski,a dla Korony Eryk Sarzyński. Na obecną chwilę Piast zajmuje 8 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów na co składa się 8 zwycięstw, 4 remisy oraz 6 porażek. Nasi sobotni rywale zajmują natomiast ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów ,na co składa się 2 zwycięstwa,3 remisy oraz 13 porażek. W przerwie zimowej w Koronie zaszły dosyć duże zmiany.Z klubu odszedł Zdzisław Napieracz,który był trenerem Korony przez 6 lat i uzyskał z klubem w 2016 roku awans do Klasy Okręgowej,a 2 lata po tym awans do 4 ligi podkarpackiej. Nowym trenem został znany w piłkarskim środowisku Grzegorz Opaliński.Swoją karierę trenerską zaczynał jako asystent trenera Leszka Ojrzyńskiego w Podbeskidziu Bielsko Biała oraz w Górniku Zabrze,później natomiast był asystentem trenera Jerzego Cyraka w Arce Gdynia.W sezonie 2017/18 był asystentem,a w późniejszym czasie pierwszym trenerem Radomiaka Radom z którym bił się o awans do 1 ligi ,lecz nie udało mu się osiągnąć tego celu.W poprzedniej rundzie jesiennej Opaliński był trenerem Polonii Przemyśl, z którą zajął 1 miejsce ex aequo z Wisłoką Dębica. Klub Polonii Przemyśl boryka/ał się z problemami finansowymi ,dlatego wiele zawodników odeszło w przerwie zimowej wraz z trenerem Opalińskim,skąd trafił do Korony Rzeszów. Razem z Nim przyszło paru graczy z ,którymi współpracował w Przemyślu, są to m.in:Tomasz Walat,Jaromir Skiba,Mateusz Padiasek i Dawid Bieniasz.Oprócz nich do klubu dołączyli:Sergiej Syvyi i Paweł Pawlus (oboje ostatnio Sokół Sieniawa) ,Dawid Szagała (ostatnio Puszcza Niepołomice), Jakub Marcinek (ostatnio LKS Trzebownisko) oraz Adrian Buszta (ostatnio Karpaty Krosno). Z Korony w przerwie zimowej ubyło natomiast aż 13 zawodników.Nasza drużyna po porażkach z Izolatorem Boguchwała oraz z KS-em Pilzno (ostatnia kolejka rundy jesiennej) będzie chciała wrócić na zwycięską ścieżkę i miejmy nadzieję,że tak się stanie w najbliższą sobotę.