Wólczanka Wólka Pełkińska

Okręgowa Liga Trampkarzy Starszych Jarosław sezon 2014/2015
Jarosław: D1 Młodzik Grupa I sezon 2013/2014

Data powstania

Brak daty powstania klubu.

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Ludowy Zespół Sportowy w Wólce Pełkińskiej został założony w 1961 r. przez  Panów: Franciszek Janas, Michał Rydzik i Stanisław Goń. Drużyna piłki  nożnej została zgłoszona do rozgrywek w powiecie jarosławskim. W zespole  występowali wówczas zawodnicy z Wólki Pełkińskiej oraz Małej Jagiełły  m.in.: Goń, Woś, Pukała, Botwina. Mecze odbywały się na prowizorycznym  boisku zlokalizowanym na pastwisku w Wólce Pełkińskiej.  W roku 1972 wybrany został nowy zarząd klubu w składzie: prezes  Stanisław Pietluch, sekretarz Jan Florek oraz członkowie zarządu  Bronisław Krzeptoń i Stanisław Machała. Drużyna występowała w tym czasie w rozgrywkach o mistrzostwo klasy „C” w grupie  jarosławskiej grając z takimi drużynami jak: Dobkowie, Bystrowice,  Przedmieście Jarosław, Munina, Ostrów, Mirocin, Wierzbna, Cieszacin  Wielki, Morawsko, Ujezna, Kańczuga, Siennów i Wysock.  W 1976 r. drużyna awansowała do klasy „B”. Następnie zmienia się zarząd  klubu, prezesem zostaje Jan Florek, wiceprezesem Stanisław Pietluch,  sekretarzem Stanisław Włoch, a członkami zarządu Tadeusz Goń, Bronisław  Krzeptoń, Bronisław Butyński. Drużyna na zakończenie rozgrywek zajmuje I  miejsce w grupie i awansuje do klasy „A” ligi wojewódzkiej. W tej  klasie rozgrywkowej rywalizuje z takimi drużynami jak: LZS Święte, JKS  II Jarosław, LZS Skołoszów, LZS Żurawianka Żurawica, LZS „Łęk” Ostrów,  LKS Dynów, LKS Pawłosiów, „Orzeł” Przeworsk, LZS Sieniawa, „Czuwaj” II  Przemyśl, „Bizon” Medyka, LZS Narol. W rozgrywkach o Puchar Polski LZS Wólka Pełkińska w I rundzie wygrywa z  „Orłem” Przeworsk 4 – 0 przechodząc do II rundy gdzie wygrywa ze  „Spomaszem” Kańczuga 4 – 1. Odpada dopiero w III rundzie ulegając JKS-owi Jarosław. LKS Wólka Pełkińska jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Naczelnika Gminy Jarosław. W 1989 r. następuje kolejna zmiana zarządu, a prezesem zostaje Stanisław  Gliniany. Zmieniono też nazwę klubu na LKS „Wólczanka” Wólka Pełkińska.  Największym sukcesem w tym czasie jest zajęcie II miejsca w klasie „A” w  grupie Jarosław oraz zajęcie II miejsca w lidze okręgowej przez drużynę  juniorów starszych. W różnych okresach istnienia klubu, w jej drużynach pierwsze szlify  zbierali zawodnicy, którzy zasilali potem w znane kluby naszego regionu  na szczeblach III i IV ligi. Byli to m.in.: Józef Środek i Stanisław  Misiło („ORZEŁ” Przeworsk), Józef Sawa, Marian Sawa, Józef Fleszar i  Tomasz Pietluch („KAMAX” Kańczuga), Wiesław Butyński i Adam Włoch (JKS  Jarosław). W 2008 r. zostaje powołany nowy zarząd klubu LKS „Wólczanka”  Wólka Pełkińska w którego skład wchodzą: prezes Zbigniew Matuszek, z-ca  prezesa Stanisław Pietluch, z-ca prezesa Stanisław Gliniany, sekretarz  Jan Florek, skarbnik Piotr Czwakiel, członkowie Tadeusz Poprawa,  Kazimierz Machała, Kazimierz Batorowicz, Kazimierz Lotycz, Marcin  Pietluch i Stanisław Krzeptoń. Drużyna seniorów w sezonie 2008/2009  zajmuje II miejsce w klasie „A” grupy Jarosław, zaś juniorzy młodsi I  miejsce w swojej lidze zdobywając Puchar. Klub zostaje zarejestrowany w  Krajowym Rejestrze Sądowym jako Stowarzyszenie Pożytku Publicznego. W sezonie 2009/2010 drużyna seniorów LKS „Wólczanki” Wólka Pełkińska po  zatrudnieniu trenera i wzmocniona nowymi zawodnikami wywalczyła awans do  klasy okręgowej. Do sukcesu klubu wydatnie przyczynili się Wójt Gminy  Jarosław Pan Roman Kałamarz oraz sponsorzy prezesi firmy STAL-SYSTEMS w  Wólce Pełkińskiej Panowie Stanisław Olejarka i Mariusz Olejarka, którym  zarząd klubu składa serdeczne podziękowania.
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości