Piast Tuczempy - Korona Rzeszów 3:1 (1:0)

Skład Piasta:Strawa-Benc,Jaroch,Demski,Pasaj-Aab(75 Misiąg),Wiącek,Sroka(83 Łukasiewicz),Czernysz,Czub(79 Bawoł)-Noga

Rezerwa:Kozioł,Misiąg(75 Aab),Bawoł(79 Czub),Tarnawski,Kloc,Łukasiewicz(83 Sroka)

Skład Korony:Pawlus-Skiba,Syvyi(64 Gołda),Buszta(56 Karwacki),Kuca(61 Szagała),Bober(69 Siudy),Bigus(75 Tłuczek),Marcinek(88 Grega),Ferenc,Padiasek,Walat

Rezerwa:Kozak,Gołda(64 Syvyi),Szagała(61 Kuca),Tłuczek(75 Bigus),Karwacki(56 Buszta),Grega(88 Marcinek),Siudy(69 Bober)

Tak jak w poprzednim roku w jesieni wygrywamy 3:1 z Koroną Rzeszów,jedynie co się zmieniło to strzelcy bramek,miejsce spotkania itp.,a można powiedzieć,że "tradycji stało się zadość",czyli bramka z rzutu wolnego (przypomnijmy,że w rundzie jesiennej strzeliliśmy Koronie w jednym meczu 2 bramki z rzutów wolnych).Od pierwszego gwizdka arbitra Piast chciał szybko strzelić bramkę i kontrolować przebieg meczu i tak też się stało.Już w 5 minucie Piast wykonywał rzut wolny z własnej połowy boiska,wtedy to Damian Demski popisał się pięknym przerzutem na wysokość pola karnego,do piłki popędził Jarosław Czernysz,który znakomicie poradził sobie z zawodnikiem gości Sergiejem Syvyijem i dośrodkował prawą nogą,a "Abkowi" nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce.Po stracie bramki goście ruszyli do ataków i 20 minucie strzelał sprzed pola karnego Jaromir Skiba,ale świetnie w bramce spisał się Patryk Strawa i wybił futbolówkę na rzut rożny.Chwile po tej akcji niebezpiecznie zrobiło się dwukrotnie pod bramką Piasta,najpierw piłkę bitą z "rogu" przez Skibę świetnie wybił Tomasz Pasaj (gdyby nie to kapitan Korony z kilku metrów,raczej ulokował,by piłkę w siatce).Po wybiciu przez "Paskę" piłki na skraj pola karnego ,przejął ją Syvyi,zszedł na lewą nogę i posłał w pole karne niebezpieczne dośrodkowanie,lecz świetnie zachował się bramkarz Piasta.W 43 minucie po faulu Demskiego na zawodniku gości Adrianowi Buszcie,do rzutu wolnego podszedł Tomasz Walat i nie wiele zabrakło,żeby padła bramka,lecz piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza,z kontrą wyszedł Piast,z piłką popędził Czernysz,minął jednego rywala i posłał przeciągnięte dośrodkowanie w pole karnego,które przejął Jakub Sroka,po czym dograł piłkę z powrotem do Czernysza,a Jarek z dosyć ostrego kąta pięknie umieścił piłkę w siatce.W 65 minucie Piast przeprowadził kolejną w tym meczu piękną składną akcję,w której Czernysz dograł do Benca,a ten wbiegł z piłką przed Dawida Szagałę i został sfaulowany tuż przed polem karnym.Do rzutu wolnego podszedł Kamil Aab i jego znakomity strzał wylądował w bramce rywali.Dziesięć minut później Skiba wpadł w pole karne,a jego strzał ofiarnie zablokował Demski.Damian mógł w tym meczu (tak jak w poprzedniej rundzie) strzelić bramkę z rzutu wolnego,lecz jego strzał znakomicie obronił Pawlus (piłka obtarła się jeszcze o słupek). W 90 minucie po faulu Jarocha rzut wolny sprzed lini pola karnego mieli goście,strzał Skiby znakomicie po raz kolejny w tym meczu obronił Strawa.W doliczonym czasie gry w pole karnego Piasta wpadł z piłką Szagała,ale Demski wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.Po tej akcji rzut rożny wykonywał Jaromir Skiba,nasz bramkarz minął się z piłką,a kapitan gości umieścił głową piłkę w siatce.Trzy punkty zostają w Tuczempach,a za tydzień jedziemy walczyć o kolejne zwycięstwo z drużyną Stali Gorzyce.

[19. Kolejka] IV Liga PIAST Tuczempy - KORONA Rzeszów 3-1(1-0)