[27. kolejka] PIAST Tuczempy - RESOVIA Rzeszów

W ramach 27. kolejki spotkań, Piast na własnym stadionie zmierzy się z drużyną Resovii Rzeszów. Faworytem spotkania będzie drużyna Resovii, zajmująca obecnie 3 miejsce w lidze. Początek meczu zaplanowano na 29 kwietnia, 17:00.

Piast w ostatnim spotkaniu odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Lubartowie, które dało awans w ligowej tabeli na 11 pozycję. W najbliższych dniach na podopiecznych Marka Strawy czekają bardzo trudne spotkania, w piątek przyjdzie zmierzyć się z Resovią (3 miejsce, 53 punkty), wtorek czeka ich wyjazd na Arenę Lublin by rozegrać mecz rewanżowy z liderującym Motorem Lublin (60 punktów) a w sobotę (7 maja) w Tuczempach zmierzą się z Karpatami Krosno (4 miejsce, 47 punktów).

Drużyna Resovii wraz ze Stalą walczy o 1 miejsce, jednak strata 7 punktów do Motoru Lublin wydaje się być już nie do odrobienia a osiągnięte zdobycze punktowe powinny dać utrzymanie w 3 lidze. Ostatnie spotkanie zakończyli zwycięstwem, przed własną publicznością pokonali 1-0 Lubliniankę.

Jesienią w Rzeszowie zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając mecz 2-0 (1:0). Po dobrej grze Piasta i błędnej decyzji sędziów o nie uznanej bramce na 1-1 (spalony), piłkarze wrócili bez punktów. Jednak w kolejnym meczu potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję i pokonali Motor Lublin 1-0 (0:0).

Zapraszamy do przypomnienia sobie tamtego spotkania:
(skrót meczu, konferencja prasowa, galeria zdjęć oraz sytuacja ze spalonym).
Resovia - Piast 2-0 (1:0)

Na piątkowe spotkanie w licznym gronie przyjadą kibice Resovii, którzy już od poniedziałku robią zapisy na wyjazd do Tuczemp. Szczegóły: www.cwks-resovia.pl/wyjazd-kibicow-resovii-do-tuczemp/

Piast po ostatnim zwycięstwie wierzy w utrzymanie i zapowiada walkę do ostatnich minut meczu. Jak zakończy się piątkowe spotkanie? Czy drużyna Piasta odniesie kolejne zwycięstwo (nr. 10 w 3 lidze) ? - o tym przekonamy się już w piątek. Zapraszamy wszystkich na stadion oraz gorący doping !