[26. kolejka] Lewart Lubartów - Piast Tuczempy

Na 3 ligowych boiskach nie ma odpoczynku dla piłkarzy, koniec kwietnia jest bardzo napiętym czasem dla wszystkich. Piast w środę rozgrywał mecz 25. kolejki a już w niedzielę będzie musiał zmierzyć się w Lubartowie z Lewartem. Początek meczu o godzinie 12:00.

Lewart obecnie zajmuje 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów. Ostatnie spotkanie rozegrali na Arenie Lublin z Lublinianką, gdzie polegli 1-0 (bramkę stracili dopiero w 88' minucie).

Piast po ostatnich dwóch bolesnych porażkach (Orlętami, Polonią) plasuje się na 14 pozycji z 30 punktami. Prawdopodobnie to spotkanie będzie jednym z ostatnich w którym porażka przekreśli na dobre szanse o utrzymanie w 3 lidze.

Obie drużyny spotkały się jesienią w Tuczempach, wówczas padł wynik 1-1. Piast jako pierwszy otworzył wynik meczu po bramce Karola Woty w 10 minucie. Lewart wyrównał w 52' minucie po strzale Huberta Kotowicza.

Ostatnie miejsce dające utrzymanie zajmuje ekipa JKS Jarosław (38 punktów). Więc strata 8 punktów w 9 kolejkach jest jeszcze realna do odrobienia. Trzeba podkreślić że Piast przed własną publicznością podejmie czołówkę ligi Resovie, Stal, Karpaty oraz wyjedzie na Arenę Lublin aby rozegrać rewanżowe spotkanie z Motorem Lublin. Tak więc zapowiada się jeszcze kilka emocjonujących meczów w Tuczempach.

Z meczu prawdopodobnie będzie przeprowadzona transmisja na żywo, dzięki MTTolo TV.
____________________________________

Zapraszamy do przypomnienia meczu z rundy jesiennej. Skrót video, galeria zdjęć, relacja tekstowa.