Autor:

Administrator

Utworzono:

27.08.2015

"The baby is keeping going" (czyt. Beniaminek idzie za ciosem) - tak możemy podsumować ostatnie wydarzenia. Piast rozstrzyga losy spotkania w '89 minucie! Bramkę na wagę trzech punktów zdobywa Wojciech Tołpa, dobijając perfekcyjny strzał z rzutu wolnego Damiana Demskiego - od '64 minuty gospodarze grali w "10".

Piast zaskakuje ogromną determinacją, wolą walki i zdobywa kolejne punkty ligowe. Po wyjazdowym remisie z Chełmianką, Piast rozgrywa dopiero drugie spotkanie przed własną publicznością. Od początku meczu cel był jeden - "3" punkty zostają w Tuczempach.

Już pierwsza połowa pokazała, jak trudno będzie przyjezdnym wywieść nawet punkt - żółte kartki po stronie Orła, i totalna dominacja a zarazem niemoc strzelecka gospodarzy. Dobra defensywa, szybie i groźne ataki z prawej strony - tak wyglądała pierwsza połowa meczu a na tablicy nadal widniał wynik 0:0.Druga połowa (niestety dla Piasta) rozpoczęła się od kilku kar w postaci żółtych kartek i czerwonej kartki dla Karola Woty w '64 minucie meczu. Od tej pory mecz bardziej wyrównał się i niewielką przewagę zyskali przyjezdni. Jednak bez skutku próbowali zagrozić bramce gospodarzy.W końcówce meczu Piast przejął kontrolę, zdobył kilka rzutów różnych i wolnych, po jednym z wolnych ('89 minuta) i precyzyjnym, bardzo silnym strzale Damiana Demskiego w światło bramki padła bramka. Pomimo dobrej interwencji Roberta Kurosza świetnie zachowali się zawodnicy Piasta wbiegając na dobitkę, w dwóch na osamotnionego bramkarza Orła, piłka wpadła pod nogi jednego z nich. WojciechTołpa z zimną krwią wykonał techniczny strzał wyprowadzając gospodarzy na 1:0.

Wynik meczu do końca nie uległ zmianie, Piast wykonał w 110% robotę i wprawił kibiców w szał radości odnotowując drugie historyczne zwycięstwo w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej. W ligowej tabeli zanotowaliśmy awans na 8 pozycje, z dorobkiem 8 punktów i bilansem (2-2-1, 5:5).

Następny mecz Piast rozegra w Świdniku, gdzie podejmie miejscową Avię (9 punktów) która dziś poległa 3-2 w Wólce Pełkińskiej.