ZAPOWIEDŹ PIAST - LECHIA SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

Już w najbliższą niedzielę (26.07.20r.) drużyna Piasta zainauguruje rozgrywki IV ligi podkarpackiej w sezonie 2020/2021. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:00. Po raz ostatni nasz zespół rywalizował o ligowe punkty w weekend 7-8 marca (zwycięstwo 4:1 z wiceliderem Koroną Rzeszów),  później nastąpiło zamrożenie i anulowanie sezonu z powodu pandemii koranowirusa (COVID-19). Można rzec, że na walkę o punkty drużyny czwartoligowe czekają, aż od 16 listopada 2019 roku (ostatni mecz przed przerwą zimową).

To blisko 8 miesięcy !

Nasz zespół w pierwszej kolejce czeka starcie z beniaminkiem ligi, z drużyną Lechii Sędziszów Małopolski. Drużyna Lechii wygrała rozgrywki w Klasie Okręgowej gr.Dębica zdobywając 40 punktów w 15 meczach (wyprzedziła o 4 punkty drużynę Victorii Czermin), 13 razy wygrała, 1 raz zremisowała oraz 1 raz poniosła porażkę. W przerwie letniej w obu drużynach wystąpiło kilka zmian kadrowych. "Piaścika" opuściło 5 zawodników (Waldemar Jaroch, Przemysław Kuca, Tomasz Socha, Kamil Aab oraz Kamil Kasperkowicz), natomiast drużynę wzmocniło trzech zawodników (Krystian Buła z Sokoła Sieniawa, Dawid Krzesiński z JKS-u Jarosław oraz Kacper Benc, który powraca z wypożyczenia ze Startu Pruchnik). Trenerem naszych niedzielnych rywali jest Pan Jakub Słomski. Słomski dołączył do Lechii w przerwie zimowej w sezonie 2018/2019, zastąpił na tym stanowisku Pana Macieja Bilińskiego. W przeszłości pracował również, jako trener w takich klubach, jak Izolator Boguchwała, czy  Crasnovia Krasne. Drużyna Lechii Sędziszów Małopolski w przerwie między sezonowej rozegrała 5 meczów kontrolnych w których dwa razy wygrała, dwa razy zremisowała oraz poniosła jedną porażkę. Jeśli chodzi o transfery to w drużynie Lechii prezentują się one następująco. Z zespołem pożegnało się 6 zawodników (Paweł Godek do Interu Gnojnica, Jakub Sztorc do DAP-u Dębica, Piotr Gomułka, Sebastian Staszkiewicz, Michał Chęciek oraz Jakub Macioch), natomiast drużynę wzmocniło 3 zawodników (Szymon Urbaniak z Olchovii Olchowa, Miłosz Linek z Czarnych Oleszyce oraz Arkadiusz Bal ze Strugu Tyczyn).

W dniu jutrzejszym pojawi się komunikat dotyczący zasad reżimu sanitarnego podczas meczów ligowych na stadionie Piasta !

1 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Piast Tuczempy - Lechia Sędziszów Małopolski