ZAPOWIEDŹ PIAST - KS LEGION PILZNO

Już jutro tj.(14.06.19r.) Naszą drużynę czeka ostatni mecz sezonu 2018/2019 w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej. W ten dzień Piast zmierzy się na własnym obiekcie z drużyną KS Legion Pilzno, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 17:00. W poprzedniej kolejce Nasza drużyna zremisowała na wyjeździe w pobliskiej Wiązownicy z miejscowym KS-em 1:1, zaś Nasi jutrzejsi rywale ulegli na własnym boisku drużynie Sokoła Kolbuszowej Dolnej 0:3. W bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej Piast przegrał w Pilźnie 0:3. Na obecną chwilę Nasza drużyna zajmuje 7 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 47 punktów na co składa się 13 zwycięstw, 8 remisów oraz 12 porażek, natomiast drużyna Legionu zajmuje 11 pozycję z dorobkiem 44 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 8 remisów oraz 13 porażek. W przerwie zimowej w drużynie z Pilzna nastąpiły duże zmiany, ponieważ ze sponsorowania klubu wycofał się Pan Stanisław Jarosz (właściciel zakładów Taurus), klub zmienił nazwę z "LKS Rzemieślnik - Taurus Pilzno" na "KS Legion Pilzno", a z drużyny odszedł Pan Tomasz Kijowski (trener). Na tym stanowisku zastąpił Go Pan Marcin Kudłacz, który jednocześnie pełni rolę prezesa klubu. Jeśli chodzi o karierę piłkarską Pana Kudłacza to grał On w przeszłości w Rzemieślniku Pilzno oraz w zespole Monisu Bielowy/Strzegocice, natomiast jeśli chodzi o karierę trenerską to w obu tych klubach pracował, jako trener grup młodzieżowych, a w rundzie jesiennej w 2017 roku prowadził drużynę seniorów Czarnovię Czarna. Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny Legionu Pilzno w przerwie zimowej przybyli: Dominik Nowicki (ostatnio LKS Bodzos Podgrodzie), Dominik Szydło (ostatnio KS Radomyślanka Radomyśl Wielki), Łukasz Wadas (ostatnio LKS Czarnovia Czarna), Dominik Mazur (ostatnio LKS Głowaczowa), Maciej Maziarka (ostatnio DAP Dębica), Adrian Łączyński oraz Kamil Adamczak (oboje ostatnio KS Bielowy/Strzegocice), natomiast z drużyny ubyli: Konrad Fryś (Wolania Wola Rzędzińska), Tomasz Barycza (Wisłoka Dębica), Adrian Szyszka (Stal Łańcut), Radosław Macnar (Partyzant Targowiska), Piotr Baran (Stal Gorzyce), Patryk Pietraszewski (wyjazd zagraniczny), Michał Bańdur oraz Jakub Szymański. Drużyna Piasta chciałaby zakończyć sezon 2018/2019 zwycięstwem i utrzymać 7 lokatę w ligowej tabeli, dlatego zachęcamy wszystkich kibiców do przybycia na stadion, gdyż emocji i bramek na pewno nie powinno zabraknąć.