ZAPOWIEDŹ PIAST - KORONA RZESZÓW

Już jutro (niedziela, 08.03.2020r.) drużyna Piasta zainauguruje wiosenną rundę rozgrywek IV ligi podkarpackiej. Naszą drużynę czeka domowy pojedynek z drużyną Watkem Korony Rzeszów (wicelider tabeli po rundzie jesiennej), spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 14:00. W poprzedniej kolejce (16.11.2019r.) Piast bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Głogovią Głogów Małopolski, zaś nasi jutrzejsi rywale przegrali pierwszy mecz w sezonie na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce 0:2. Po rundzie jesiennej Piast zajmuje 4 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów na co składa się 7 zwycięstw, 7 remisów oraz 3 porażki, natomiast drużyna z Rzeszowa zajmuje 2 miejsce w tabeli (traci tylko 2 "oczka" do lidera, czyli KS Wiązownicy) z dorobkiem 38 punktów na co składa się 11 zwycięstw, 5 remisów oraz tylko 1 porażka. Trenerem Korony Rzeszów jest Pan Michał Szymczak. Pan Michał to wychowanek i były piłkarz Siarki Tarnobrzeg, przez wiele lat związany z tym klubem. Dwie poważne kontuzje w Jego życiu sprawiły, że już w wieku 22 lat musiał On zakończyć Swoją piłkarską karierę. Szymczak ukończył AWF w Białej Podlaskiej i został trenerem młodzieży w Siarce. Dwa lata później był już asystentem Stanisława Gielarka przy pierwszej drużynie Siarki. W międzyczasie był trenerem OKS-u Mokrzyszów (Klasa Okręgowa) po czym samodzielnie poprowadził Siarkę Tarnobrzeg, z którą awansował do 2 ligi. Następnie Szymczak wrócił do Mokrzyszowa, a potem prowadził takie kluby jak Unia Tarnów, JKS Jarosław, Sokół Sokolniki oraz Siarkę Tarnobrzeg. Jeśli chodzi o roszady kadrowe w przerwie zimowej w drużynie Korony, to zespół z Rzeszowa opuściło 7 zawodników, a są Nimi: Eryk Sarzyński (Głogovia Głogów Małopolski), Przemysław Kuca (Stal Rzeszów\Piast Tuczempy), Dawid Bieniasz (Izolator Boguchwała), Przemysław Ferenc (Sokół Kolbuszowa Dolna), Mikołaj Gołda (Crasnovia Krasne), Przemysław Zieliński oraz Maciej Szymaszek, natomiast do zespołu dołączyło 9 zawodników: Mateusz Wawrylak (ostatnio Siarka Tarnobrzeg), Aleksander Gajdek (ostatnio Izolator Boguchwała), Jakub Konefał (ostatnio Wisła Sandomierz), Paweł Piątek (ostatnio Polonia Przemyśl), Michał Puzon (ostatnio Resovia Rzeszów), Adam Polit (ostatnio Sokół Sokolniki), Patrycjan Tłuczek (ostatnio Wisłok Czarna), Jakub Błaszkiewicz oraz Kacper Boruta (oboje ostatnio Ziomki Rzeszów).

Ten mecz zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ zmierzą się ze Sobą zespoły, które straciły najmniej bramek w całej lidze (Piast stracił 13 bramek, a Korona tylko 11), Nasza drużyna przegrała tylko 3 mecze, natomiast Korona tylko 1 (w ostatniej kolejce), warto dodać również, że Nasza drużyna od 9 meczów jest niepokonana.

18 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Piast Tuczempy - Korona Rzeszów