PIAST Tuczempy - CZARNI Jasło 2-1 (2:1)

W dniu dzisiejszym rozgrywki ligowe wznowili piłkarze PIASTA Tuczempy. Podopieczni Marka Strawy po bardzo dobrym spotkaniu, pokonali beniaminka tegorocznych rozgrywek - CZARNI Jasło 2-1 (2:1).

Bramki strzelali:

[1-0] Boghdan Karkovskyi (rzut karny) (12')
[1-1] Bartosz Szopa (26')
[2-1] Hubert Wiącek (43')

Drużyna Piasta przystępowała do spotkania jako faworyt (u bukmacherów), jednak przy bardzo dobrze przygotowanej drużynie Czarnych Jasło szanse na zwycięstwo były wyrównane pomiędzy obie drużyny. Gospodarze wystąpili w pomarańczowo-białych strojach a goście zaś w czarno-białych.

Spotkanie rozpoczęte przez obie drużyny bardzo spokojnie, a z każdą minutą Piast zaczynał stosować wysoki pressing. Na bramkę nie czekaliśmy długo, bo już w 11 minucie meczu faulowany w polu karnym został Hubert Wiącek. Do rzutu karnego podszedł Boghdan Karkovskyi, powracający po dłuższej kontuzji. W 12 minucie, po dość pewnym wykonaniu rzutu karnego prowadziliśmy 1-0.

W 19 minucie ponownie Karkovskyi był przed szansą zdobycia gola, jego mocny strzał z linii pola karnego pewnie złapał bramkarz z Jasła.W 23 minucie Łukasz Czub próbował pokonać bramkarza gości,jednak jego strzał również odbił dobrze dysponowany dziś bramkarz.

W 26 minucie było już 1-1, bramką strzelił Bartosz Szopa. Zawodnik z Jasła zakręcił zawodnikami gospodarzy przed polem karnym, oddając bardzo potężny a zarazem perfekcyjnie celny strzał na bramkę Patryka Strawy.

W 35 minucie meczu ponownie przed szansą na zdobycie gola byli goście, jednak wychodząc w sytuacji "sam na sam" zawodnik Czarnych Jasło dał się doścignąć powracającym obrońcom.

W 43 minucie ponownie ożywił się cały stadion, bo Piast objął po raz drugi prowadzenie w meczu. Bramkę na 2-1 zdobył ostatnio świetnie dysponowany Hubert Wiącek potężnym strzałem z pierwszej piłki. Dużą zasługę przy tej bramce miał Łukasz Czub, zawodnik ten na lewym skrzydle wdał się w pojedynek, wygrał piłkę, po chwili ją stracił - jednak nie odpuszczając zdołał ją odebrać na linii pola karnego i świetnie dograć do strzelca bramki.

Jeszcze przed przerwą powinno być 3-1, w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rafał Noga. Jednak jego niecelny strzał przeleciał obok okienka bramki.

Po przerwie gra nie uległa zmianie, obie drużyny walczyły o każdy kawałek boiska. Goście próbowali doprowadzić do sytuacji dających wyrównanie, jednak defensywa Piasta na to nie pozwalała. Padło kilka żółtych kartek, kilka razy na boisku musiała pojawić się służba medyczna, jednak wynik do końca nie uległ już zmianie.

Po tym spotkaniu, trzeba podkreślić: Obie drużyny świetnie przepracowały okres przygotowawczy, a goście pomimo porażki w tym meczu jeszcze urwą nie jednej drużynie punkty do końca sezonu.

Piast awansował na 4 miejsce w tabeli ( 32 punkty ), jednak w niedzielę dokończenie 18.kolejki i przy dobrych rozstrzygnięciach w pozostałych spotkaniach możemy utrzymać tą pozycję.

Kolejny mecz rozegramy w Nowej Dębie (sobota, 18 marca) - dostępna będzie transmisja NA ŻYWO !
A 25 marca zapraszamy kibiców na nasz stadion, gdzie ponownie powalczymy o ligowe punkty z Stal Gorzyce !
______________________________
Na kolejnych meczach Piasta dostępne będą szaliki klubowe.
Zapraszamy wszystkich kibiców do nabycia takiego gadżetu - zróbmy kolorową oprawę na meczach ! dostępne w budce spikerskiej (podczas meczu). Zainteresowanych nabyciem szalika wcześniej prosimy o kontakt na prywatną wiadomość na profilu Facebooka !

Skrót meczu PIAST Tuczempy - CZARNI Jasło 2:1(2:1) [2017-03-11]

Wypowiedzi po meczu PIAST Tuczempy - CZARNI Jasło 2:1(2:1) [2017-03-11]