PIAST Tuczempy - Chełmianka Chełm 3-0 (1:0)

Piast pokonuje 3-0 (1:0) Chełmiankę Chełm w ramach 21. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej. Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu podopieczni Marka Strawy zanotowali awans o 2 pozycje w ligowej tabeli - obecnie plasują się na 13 lokacie.

Gospodarze od pierwszych sekund ruszyli na przyjezdnych, już po 5 minutach spotkania Piast powinien prowadzić. Determinacja piłkarzy Piasta zaowocowała w 10 minucie, kiedy to Karol Wota wykończył akcję wyprowadzając drużynę na 1-0.

Drużyna Piasta nie zwalniała tempa, zaskakując przeciwnika na każdym etapie gry. Pomimo stworzonych sytuacji wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat, tym samym odkrywając tyły. Piast wychodził kilka razy kontrami, jednak żadna z nich nie potrafiła podwyższyć wyniku spotkania. Sytuacja ta jednak nie trwała długo, w 79' minucie spotkania kolejną bramkę dołożył Paweł Kubas - kończąc tym samym kolejną akcję zespołową.

Po kolejnych 4 minutach wynik meczu ustalił Arkadiusz Wielgosz, perfekcyjnym strzałem z łuku pola karnego na długi słupek.

Piast Tuczempy odniósł 7 zwycięstwo w 3 lidze. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu odnotowaliśmy awans z 15 na 13 pozycję w ligowej tabeli - tracąc już tylko 5 punktów do 7 miejsca (JKS Jarosław).

Kolejny mecz rozegramy w Przeworsku, gdzie zmierzymy się z Orłem - 2 kwietnia 2016 (15:00).

_____________________

Dziś rano doszło do tragicznego wypadku z udziałem piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy jechali na mecz z Avią Świdnik. Na miejscu zginęło 3 piłkarzy - Patryk Szewczak (18 lat) oraz bracia Kamil Pydych (22) i Rafał Pydych (27). W godzinach wieczornych czwarty z piłkarzy Mariusz Korzępa, zmarł w szpitalu. Niestety, w godzinach porannych następnego dnia w szpitalu zmarł Kamil Oślizło. Pozostali nadal walczą o życie.