[28. kolejka] Motor Lublin - Piast Tuczempy

Nie ucichły emocje po piątkowym meczu, a Piast już we wtorek wyjeżdża do Lublina. W meczu 28. kolejki zmierzy się z Motorem Lublin, mecz rozegrany zostanie na Arenie Lublin.

Motor Lublin to zdecydowany lider obecnego sezonu, z dorobkiem 63 punktów w 27 meczach pewnym krokiem zmierza do końcowego triumfu w lidze. Tuż za plecami drużyny z Lublina są dwie ekipy z Rzeszowa (Stal, Resovia), jednak strata 7 punktów na 7 kolejek przed końcem sezonu wydaje się być już tylko matematyczną szansą do odrobienia - mimo to z końcowymi rozstrzygnięciami poczekajmy.
W ostatnim spotkaniu Motor pokonał w Derbach Lublina Lubliniankę 3-0, co pokazuje że nie zamierzają zwalniać tempa w kolejnych meczach. Przed własną publicznością wygrali 11 z 13 meczów, 1 zremisowali (Sokół Sieniawa), 1 przegrali (Lewart Lubartów) przy czy strzelili 38 bramek, a stracili tylko 5.

Piast również ma 7 punktów, jednak jest to strata do ostatniej pozycji dającej utrzymanie w 3 lidze. W dotychczasowym dorobku podopiecznych Marka Strawy jest 33 ligowe punkty, jak na beniaminka tegorocznych rozgrywek przystało wynik ten jest dobrym rezultatem - a do końca sezonu można go jeszcze zdecydowanie powiększyć. Drużyna Piasta plasuje się na 13 pozycji (9 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek), ostatnie spotkanie rozegrała przed własną publicznością, gdzie przegrała 1-2 z Resovią Rzeszów po bramce z rzutu wolnego wykonanego w 93 minucie.

Pierwsze spotkanie obu drużyn z rundy jesiennej wspominamy bardzo miło, Piast u siebie zagrał najlepsze spotkanie w sezonie pokonując Motor Lublin 1-0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Wojciech Tołpa w 77 minucie meczu, pokonując świetnym strzałem zza pola karnego Macieja Zagórskiego.

Zapraszamy do przypomnienia sobie tamtego spotkania:
(skrót meczu, galeria zdjęć, relacja tekstowa)
Piast Tuczempy - Motor Lublin 1-0 (0:0)

Mecz będzie transmitowany na żywo, a zobaczyć go będzie można pod tym linkiem LUBELSKA.TV

Jak potoczy się to spotkanie? Czy Piast ponownie zaskoczy ekipę z Lublina? Czy Motor zrewanżuje się za porażkę w Tuczempach? Na te pytania poznamy odpowiedź już we wtorek. Początek meczu o godzinie 19:00.

_______________________________________
W przededniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Francja 2016 nawiązaliśmy współpracę ze sklepem piłkarskim www.ISS-sport.pl, który oferuje m.in. oryginalne koszulki piłkarskie. Szczególną pozycją z oferty ISS-sport, która interesuje Polaków przed Euro 2016 najbardziej, jest oficjalna replika koszulki reprezentacji Polski firmy Nike. Dlatego dziś rekomendujemy ten produkt fanom biało-czerwonych! http://www.iss-sport.pl/shop,show,21407

Zapraszamy do przypomnienia sobie tamtego spotkania: (skrót meczu, konferencja prasowa, galeria zdjęć oraz sytuacja ze spalonym). (http://kspiasttuczempy1937.futbolowo.pl)