[23. kolejka] PIAST Tuczempy - AVIA Świdnik

"Po kolejne ligowe punkty" - Piast na własnym stadionie podejmuje w najbliższą niedzielę Avię Świdnik. Początek spotkania zaplanowano na 16:00.

Piast po ostatnich dwóch zwycięstwach zanotował awans w ligowej tabeli (obecnie 13 lokata, 29 punktów - strata 3 punktów do ósmego miejsca, które zajmuje Avia Świdnik). Na wiosnę podopieczni Marka Strawy zremisowali u siebie 1-1 z Lublinianką, oraz pokonali Chełmiankę 3-0, na wyjeździe ograli 0-2 Orzeł Przeworsk. W poprzedniej rundzie ilość strzelanych bramek rozczarowywała, jednak wiosenny start w wykonaniu Piasta pozwala myśleć o kolejnych bramkach i ligowych punktach. Przed własną publicznością Piast legitymuje się bilansem 6-4-1, 14:6.

Avia obecnie na 8 pozycji - ostatniej dającej utrzymanie. Zgromadzone 32 punkty (10-2-9, 43:29) i korona króla strzelców pokazują moc drużyny. W meczach wyjazdowych 3-1-6, 17:19. Ostatnie spotkanie Avia wygrała 1-0 po rzucie karnym w 90 minucie z Lublinianką.

W bezpośrednim pojedynku (Świdniku) Avia wygrała 3-1, mimo że to Piast otworzył wynik spotkania tuż po przerwie (48' Wojciech Tołpa). Szybko strzelone dwie bramki (51, 53) przez gospodarzy zabrały z pod nosa ligowe punkty Piastowi.

Jak będzie tym razem? stawka urosła bardzo wysoko. Zwycięstwo gospodarzy znacząco zbliży ich do strefy dającej utrzymanie, zrównają się punktami z Avią. Remis pozostawi Piast w dobrej pozycji atakującej. Czekamy na niedzielny mecz, zapraszamy kibiców z rodzinami na spotkanie i gorący doping.