PIAST Tuczempy - Lublinianka Lublin 1-1 (1:1)

Piast Tuczempy remisuje 1-1 z Lublinianka Lublin w ramach meczu 20. kolejki. Gospodarze wystąpili w nowych koszulkach (na zdjęciu pomarańczowe).

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy w 5 minucie wywalczyli rzut karny. Bardzo dobrze zaprezentował się wówczas Dawid Pigan, który został faulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Boghdan Karkovskyi (6').

Goście ruszyli natychmiast do odrabiania strat, udało się to już w kilkadziesiąt sekund po straconej bramce. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową trafił Mateusz Majewski (8'), uprzedzając interwencję Patryka Strawy.

W 30 minucie bliski zdobycia bramki był Kaganek. Przed przerwą (41 minuta) gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia, jednak wychodzący Wojciech Tołpa na pozycję "Sam na Sam" popełnił błąd techniczny i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie goście ruszyli do ataku, już w 50 minucie przed szansą stanął Dobrowolski - jednak kapitalnie wyłapał strzał Patryk Strawa. W kolejnych minutach Lublinianka miała jeszcze dwie okazje bramkowe, jednak w tym dniu świetnie był dysponowany Strawa (zasługując na najwyższą notę na boisku, pomimo błędu z pierwszych minut spotkania).

Piast próbował kilka razy zagrozić bramce gości, akcje były przerywane faulami zawodników Lublinianki którzy oglądali żółte kartki. Blisko zdobycia bramki numer dwa był Karkovskyi, strzelając za pola karnego piłka o centymetry przeleciała nad poprzeczką Lipca.

Całe spotkanie zakończone remisem 1-1 z przebiegu gry było sprawiedliwym wynikiem w tym dniu.

Piast dorobkiem 23 punktów zajmuje 15 lokatę w ligowej tabeli i traci 8 punktów do ósmego miejsca dającego utrzymanie.

Następne spotkanie rozegrane zostanie ponownie w Tuczempach, przeciwnikiem będzie Chełmianka Chełm (14 lokata w tabeli) - która wyprzedza Piast o jeden punkt. Ostatni mecz przegrała 1-3 z Karpatami.

Mecz już w sobotę (26 marca) o 14:30. Zapraszamy na mecz i do głośnego dopingu podopiecznych Marka Strawy!