[19. kolejka] Wólczanka Wólka Pełkińska - Piast

W sobotę podopieczni Marka Strawy wybiorą się na Wólkę Pełkińską, gdzie zmierzą się z miejscową Wólczanką - będzie to ostatni mecz ligowy rundy jesiennej. Początek meczu o godzinie 13:00.

Wólczanka w obecnym sezonie plasuje się na 10 miejscu z dorobkiem 26 punktów. Wygrała 7 meczów, 5 zremisowała i 6 razy ponosiła porażkę. Strzelając przy tym 21 bramek oraz tracąc 14. Przed własną publicznością (4-2-3, 11:7), zwycięstwa odnosiła z Orlętami (3-2), Chełmianką (1-0), Lubartów (3-0), Przeworsk (3-1). Remisy z Lublinianką (1-1), Tomasovią (0-0). Przegrywali z Motorem (0-1), JKS (0-1), Sokół Sieniawa (0-1).

Piast plasuje się na 14 pozycji z dorobkiem 22 punktów i bilansem (6-4-8, 17:27). Zapewne apetyty w drużynie jak i wśród kibiców rosną po ostatnich meczach, tym samym w ostatniej kolejce każdy punkt będzie cenną zdobyczą na tak trudnym terenie - który może dać awans w ligowej tabeli i zbliżenie się "bezpiecznego" miejsca w tabeli.

Obie drużyny miały okazję zmierzyć się w tym sezonie już trzy razy. Najpierw w meczu sparingowym przed sezonem padł remis 3-3, Piast u siebie przegrywał już 1-3 ale zdołał odpowiedzieć dwoma bramkami. W meczu ligowym (2. kolejka) na stadionie w Tuczempach padł remis 0-0. W październiku Wólczanka przed własną publicznością wygrała 4-3 (1:1) - półfinał meczu pucharowego. Bramki strzelali: Krzysztof Pietluch 35, 66 (k), 96, Kamil Hul 71 dla Wólczanki oraz Wojciech Tołpa 20, Roman Bobak 56, Waldemar Jaroch 94 dla Piasta.

Minimalnym faworytem tego spotkania będą gospodarze. Zapewne jednym z czynników będzie przewaga "boiska" ... Jak zakończy się to spotkanie? przekonamy się już w sobotę. Piast będzie głodny rewanżu za pucharową porażkę, a Wólczanka po zmianie trenera liczyć będzie na kolejny mecz bez porażki.

Zapraszamy na relację live, dostępna tutaj