ZAPOWIEDŹ PIAST - STAL II MIELEC

Już w najbliższą niedzielę (25.10.20r.) zostanie rozegrana 18 kolejka IV ligi podkarpackiej, w której Piast zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami ekstraklasowej Stali Mielec, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 14:00.

Przed nami ostatnie cztery jesienne kolejki, które zadecydują o rozdziale miejsc w grupie mistrzowskiej IV ligi.

W poprzedniej kolejce nasz zespół przerwał passę 4 meczy bez zwycięstwa i w Kolbuszowej pewnie zwyciężył 3:1, zaś Stal Mielec wygrała na własnym obiekcie z Sokołem Nisko 3:2, strzelając zwycięskiego gola w końcówce spotkania. Piast na obecną chwilę jest liderem IV ligi podkarpackiej z dorobkiem 34 punktów (10 zwycięstw, 4 remisy oraz 3 porażki), nasz zespół ma tyle samo "oczek" co Karpaty Krosno, lecz lepszy bilans bramkowy (przypomnijmy, że za tydzień w sobotę Piasta czeka wyjazd właśnie do Krosna), natomiast Stal II Mielec zajmuje 12 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów, na co składa się 7 zwycięstw, 2 remisy oraz 7 porażek (jeden zaległy mecz z Wisłokiem Wiśniowa).

Warto dodać fakt, że drużyna mieleckiej Stali od 8 spotkań ligowych jest niepokonana (od 26 sierpnia).

Trenerem Stali II Mielec jest Pan Sebastian Bajorek, który  prowadzi zespół z Mielca od 7 spotkań, a dokładniej od 10 kolejki (od 5 września), kiedy to Stal podejmowała na wyjeźdźie Głogovię Głogów Małopolski (wygrana 3:0). W poprzednich meczach (przed Bajorkiem) zespół w 6 spotkaniach prowadził Pan Janusz Hynowski, a w pierwszych trzech kolejkach Pan Maciej Serafiński (obecnie pierwszy asystent trenera ekstraklasowej Stali Mielec).

Jeśli chodzi o roszady kadrowe w przerwie letniej to drużynę rezerw Stali Mielec wzmocnili: Piotr Kron (Czarni Połaniec) oraz Wojciech Lisowski (Stal Mielec - pierwsza drużyna), natomiast resztę kadry uzupełnia zdolna młodzież mieleckiego klubu, która czasem jest wspomagana przez zawodników pierwszej drużyny Stali Mielec występujących na co dzień na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

! MECZ BEZ PUBLICZNOŚCI !

18 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Piast Tuczempy - Stal II Mielec