ZAPOWIEDŹ PIAST - ORZEŁ PRZEWORSK

Już jutro (tj.01.06.19r.) w sobotnie popołudnie o godzinie 17:00 w ramach 32 kolejki IV ligi podkarpackiej Nasz zespół w derbowym pojedynku podejmie na własnym stadionie drużynę Orła Przeworsk. W poprzedniej kolejce Piast przegrał w Besku z tamtejszym Przełomem 2:3, zaś Nasi jutrzejsi rywale wygrali na własnym stadionie z Sokołem Kolbuszową Dolną, aż 6:0. W bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej Piast przegrał w Przeworsku minimalnie 0:1. Na obecną chwilę Nasza drużyna zajmuje 8 lokatę (spadek o 2 pozycje) w tabeli z dorobkiem 43 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 7 remisów oraz 12 porażek, natomiast Orzeł zajmuje 15 pozycję w tabeli z dorobkiem 30 punktów na co składa się 8 zwycięstw, 6 remisów oraz 16 porażek. Trenerem drużyny Orła jest Pan Grzegorz Sitek, który przejął klub w trakcie rundy jesiennej i był jego trzecim trenerem w tejże rundzie. Sitek w przeszłości prowadził Orła, gdyż przed dwuletnim pobytem w Wólczance Wólka Pełkińska pracował właśnie w Przeworsku. Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny Orła przybyli: Maciej Lech (ostatnio Wólczanka Wólka Pełkińska), Dawid Pigan (ostatnio KS Wiązownica) oraz Patryk Sobuś (ostatnio Włókniarz Rakszawa), natomiast z drużyny ubyli: Maciej Listowski, Daniel Ostrzywilk (Błękitni Grzęska), Przemysław Paluch (Błękitni Maćkówka) oraz Marcin Piątek (MKS Kańczuga). Nasza drużyna po 5-ciu meczach bez wygranej w końcu chce się przełamać i sięgnąć po 3 punkty, natomiast Orzeł tanio skóry nie sprzeda, ponieważ znajduje się w strefie spadkowej i będzie do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie. Jest to spotkanie derbowe, dlatego nie ma co patrzeć na miejsca w tabeli, jakie obydwie drużyny dzieli, gdyż derby rządzą się własnymi prawami. Zachęcamy do przybycia na stadion, emocje i bramki gwarantowane.