ZAPOWIEDŹ PIAST - KS LEGION PILZNO

Już jutro tj.sobota (28.09.19r.) Naszą drużynę czeka domowy pojedynek z drużyną Legionu Pilzno, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:00. W poprzedniej kolejce Piast zremisował na trudnym terenie w Dębicy z tamtejszym Igloopolem 0:0, natomiast Nasi jutrzejsi rywale wygrali na własnym obiekcie z Błękitnymi Ropczyce 1:0. Piast na obecną chwilę zajmuje 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów na co składa się 3 zwycięstwa, 3 remisy oraz 3 porażki, natomiast Legion zajmuje 14 lokatę w tabeli z dorobkiem 8 punktów na co składa się 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 5 porażek. W trakcie obecnego sezonu w drużynie z Pilzna doszło do roszady na stanowisku trenera drużyny, za Marcina Kudłacza przyszedł Roman Gruszecki. Gruszecki to bardzo dobrze znana postać w Pilźnie, bo w przeszłości prowadził drużynę Rzemieślnika (drużyna zmieniła nazwę na "KS Legion Pilzno). W minionym sezonie pracował w macierzystym klubie, czyli Stali Mielec i z drużyną rezerw wywalczył awans do IV ligi podkarpackiej. Roman Gruszecki, jako trener pracował również m.in w Wisłoce Dębica, Pogonii Leżajsk czy Karpatach Krosno. Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny Legionu w przerwie letniej dołączyli: Tomasz Barycza, Denis Kępa, Damian Pęcak, Dawid Stypa (cała czwórka ostatnio Wisłoka Dębica), Miłosz Buras (ostatnio LUKS Skrzyszów), Luigi Manzo (ostatnio LKS Głowaczowa) oraz Kamil Żuchowicz (ostatnio Radomyślanka Radomyśl Wielki), natomiast z drużyny odeszli: Marcin Anioł, Grzegorz Chmielowski (LKS Głowaczowa), Patryk Kwaśniczko (Polonia Piotrków Trybunalski), Adrian Łączyński, Dawid Kurek (oboje LKS Żyraków), Mikołaj Madura (Kamieniarz Golemki), Hubert Nalepka (Łęki Górne), Dominik Szydło (Radomyślanka Radomyśl Wielki), Łukasz Wadas (LKS Czarnovia Czarna), Adrian Ślęzak (Metal Tarnów) oraz Krystian Bytnar (Zasów-Mokre).

10 kolejka IV ligi podkarpackiej:

KS Piast Tuczempy - KS Legion Pilzno

Sobota (28.09), godzina 16:00