ZAPOWIEDŹ PIAST - KARPATY KROSNO

Już jutro tj.sobota (19.10.19r.) Naszą drużynę czeka domowy pojedynek z drużyną Karpat Krosno, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 15:00. W poprzedniej kolejce Piast zremisował w Mielcu z tamtejszą Stalą 2:2 mimo, że do przerwy prowadziliśmy 2:0, natomiast Nasi jutrzejsi rywale wygrali na własnym obiekcie z Błękitnymi Ropczyce 1:0, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Piast na obecną chwilę zajmuje 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów na co składa się 4 zwycięstwa, 5 remisów oraz 3 porażki, zaś Karpaty zajmują 14 lokatę w tabeli z dorobkiem 2 zwycięstw, 5 remisów oraz 5 porażek. Trenerem Karpat jest Pan Dariusz Liana, który w przeszłości z juniorami starszymi Karpat zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Podkarpacia, natomiast z juniorami młodszymi 2 razy wygrał podkarpacką ligę i miał okazję prowadzić drużynę w Centralnej Lidze Juniorów. Oprócz tego sięgał po medale z kadrą wojewódzką rocznika 2002 i został w 2018 roku laureatem Podkarpackiej Nike w kategorii trener wychowawca młodzieży. Pracował głównie z grupami młodzieżowymi, ale miał też okazję prowadzić seniorów w Dworze Kombornia i Granicie Wysoka Strzyżowska. Jako piłkarz Liana był wychowankiem Karpat. Przez kilka lat występował w Wisłoku Krościenko Wyżne, lecz Jego karierę zakończyła kontuzja kolana. Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny Karpat w przerwie letniej dołączyli: Karol Wajs (ostatnio Przełęcz Dukla), Rafał Dusiło (ostatnio Motor Lublin), Nazar Partuta (ostatnio Olimpik Donieck, liga ukraińska), natomiast resztę kadry uzupełniła zdolna młodzież. Z drużyny Karpat odeszli: Filip Brożyna (Start Rymanów), Dawid Burka (Sokół Sieniawa), Kamil Groborz (Partyzant Targowiska), Szymon Rygiel (Raków Częstochowa), Marek Zięba (Przełęcz Dukla) oraz Damian Kozioł. Warto dodać, że w drużynie Karpat występuje Grzegorz Żytniak, który w poprzednim sezonie grał w barwach Piasta na wskutek kontuzji dwóch Naszych bramkarzy (transfer medyczny).

13 kolejka IV ligi podkarpackiej:

KS Piast Tuczempy - KS Karpaty Krosno

Sobota (19.10), godzina 15:00