ZAPOWIEDŹ KARPATY KROSNO - PIAST

Już jutro tj.sobota (11.05.19.r) Nasza drużyna uda się do Krosna, gdzie zmierzy się z tamtejszymi Karpatami, początek spotkania o godzinie 14:00. W poprzedniej kolejce Piast na własnym obiekcie podejmował lidera rozgrywek 4 ligi podkarpackiej (Wisłokę Dębicę) z którą przegrał minimalnie 1:2, natomiast Nasi sobotni rywale wygrali na wyjeździe z Sokołem Kolbuszową Dolną 3:2. W bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej w Tuczempach padł remis 1:1 (w tym spotkaniu Nasza drużyna nie strzeliła rzutu karnego, a dokładniej Karol Karólak, którego strzał obronił bramkarz Karpat Mateusz Krawczyk). Na obecną chwilę Nasza drużyna zajmuje 6 lokatę w tabeli z dorobkiem 42 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 6 remisów oraz 9 porażek, natomiast Karpaty Krosno zajmują 7 miejsce z dorobkiem 40 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 4 remisy oraz 11 porażek. Sobotni mecz będzie miał szczególne znaczenie dla Naszego bramkarza Grzegorza Żytniaka, który jest wypożyczony do końca obecnego sezonu z Krościeńskich Karpat z powodu kontuzji Naszego podstawowego bramkarza Patryka Strawy i na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed trenerem oraz kolegami z Krosna. Trenerem drużyny Karpat jest Pan Dariusz Jęczkowski, który w przeszłości, jako zawodnik Stali Sanok zagrał w słynnym meczu w ramach 1/16 Pucharu Polski z Legią Warszawą, wygranym przez Sanoczan 2:1. W roli trenera sprawdził się przede wszystkim w Resovii Rzeszów. Tam bowiem po pierwsze z młodzieżą awansował do Centralnej Ligi Juniorów, a po drugie radził Sobie całkiem nieźle również z pierwszym zespołem na trzecioligowych boiskach. Jeśli chodzi o zawodników to drużynę opuścili: ukrainiec Roman Botwynnyk (zakończył karierę), Kacper Szura (Czarni Jasło), Paweł Litarowicz (Start Rymanów),Bartłomiej Szwast (studia) oraz wspomniany już Grzegorz Żytniak (wypożyczenie Piast Tuczempy). Do drużyny przybył Patrick Matysik (ostatnio Cutler Ridge, klub z USA), a resztę kadry uzupełniła zdolna młodzież Karpat. Przed Naszą drużyną ciężki mecz, na trudnym terenie, lecz wierzymy, że wrócimy z Krosna z pozytywnym wynikiem.