ZAPOWIEDŹ JKS 1909 JAROSŁAW - PIAST

Już jutro tj.środa (28.08.19r.) Naszą drużynę czeka mecz wyjazdowy do pobliskiego Jarosławia na mecz z miejscowym JKS-em, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 17:00. W poprzedniej kolejce Piast odniósł zwycięstwo na Swoim stadionie pokonując Polonię Przemyśl 2:1, natomiast Nasi jutrzejsi rywale wygrali na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce 1:0. Nasza drużyna po 4 kolejkach zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów, na co złożyło się 3 zwycięstwa oraz 1 porażka, zaś JKS zajmuje 5 miejsce z identycznymi liczbami, jak Nasza drużyna. Grającym trenerem Jarosławian jest Pan Paweł Załoga, który praktycznie przez całą Swoją karierę związany był z Polonią Przemyśl. W Jarosławiu funkcję grającego trenera pełnił również w latach 2011-2014, kiedy to awansował z JKS-em do 3 ligi lubelsko-podkarpackiej, a następnie zdobył wicemistrzostwo 3 ligi. Załoga występował również w takich klubach jak: Stomil Olsztyn, Resovia Rzeszów, czy Żurawianka Żurawica. Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny JKS-u Jarosław w przerwie letniej dołączyli: Paweł Bartnik, Marek Soczek, Bartłomiej Raba (cała trójka ostatnio KS Wiązownica), Tomasz Siryk, Kamil Bała (oboje ostatnio Wólczanka Wólka Pełkińska), Marcel Portas, Jakub Kubas (oboje ostatnio SMS Jarosław), natomiast z drużyny odeszli: Jan Hołowacz, Artur Bańka (oboje Czarni Pawłosiów), Hubert Świecarz (Korona Kielce CLJ), Hubert Makowski (Start Pruchnik), Sebastian Piróg (LKS Skołoszów), Kacper Rabczak (bez klubu), Natan Draus (Delin Munina) oraz Bernard Ciurko (KS Szówsko).

Po czterech wygranych meczach Piast jedzie do Jarosławia, aby przedłużyć passę zwycięstw, jest to spotkanie derbowe, a więc emocje i bramki gwarantowane.