ZAPOWIEDŹ CZARNI JASŁO - PIAST

Już jutro (sobota, 19.09.20r.) naszą drużynę czeka najdalszy mecz wyjazdowy w sezonie, Piast uda się do Jasła (300 km w obie strony), gdzie zmierzy się z miejscowymi Czarnymi. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 14:00. W tygodniu, a dokładniej w środę nasz zespół odpadł w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław z wiceliderem 3 ligi gr.IV, z Sokołem Sieniawa, ulegając 0:2, choć przy odrobinie szczęścia mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Jeśli chodzi o IV ligę podkarpacką, a dokładniej o ostatnią kolejkę to "Piaścik" na własnym obiekcie pokonał wysoko rezerwy Stalowej Woli 5:2, natomiast ekipa Czarnych Jasło przegrała na wyjeździe z Sokołem Nisko, aż 0:4. Nasi jutrzejsi rywale w ligowej tabeli zajmują 15 miejsce z dorobkiem 14 punktów (jeden mecz zaległy z Karpatami Krosno) na co składa się 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 5 porażek. Nasz zespół po 12 seriach gier jest nadal samodzielnym liderem, Piast do tego momentu zdobył 29 punktów (9 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażka). W tygodniu zaszły dosyć duże zmiany w obozie naszych jutrzejszych rywali, a mianowicie zarząd Czarnych Jasło postanowił podziękować za dotychczasową pracę trenerowi, Panu Ryszardowi Skubie: "Bardzo dziękujemy za całokształt pracy, który wniósł wiele dobrego dla naszego Klubu. Awans z drużyną do 4 ligi to głównie zasługa Pana trenera Skuby" ~ czytamy na stronie Czarnych Jasło. Długo nie trzeba było czekać, aby poznać zastępce na stanowisku sternika Czarnych, w czwartek klub z Jasła poinformował, że nowym trenerem został Pan Adam Domaradzki. Domaradzki do czwartku był trenerem Kotwicy Korczyna (Klasa Okręgowa gr.Krosno), zespół z Korczyny zostawił na 8 miejscu w ligowej tabeli. Domaradzki oprócz wspomnianej Kotwicy Korczyna w przeszłości prowadził również takie kluby, jak: Stal Rzeszów, Izolator Boguchwała, Lechia Sędziszów Małopolski, Stal Łańcut oraz Głogovię Głogów Małopolski. Jeśli chodzi o transfery w przerwie letniej to zespół z Jasła opuściło, aż 7 zawodników: Artur Wójtowicz (wyjazd za granicę), Mateusz Kurdziel (Tempo Nienaszów), Jakub Wyderka, Patryk Szostak, Bartłomiej Stasz, Bartłomiej Rodak oraz Konrad Lechowski (cała piątka LKS Czeluśnica), natomiast do Czarnych dołączyli: Łukasz Lepucki (AP PROFI Zielonki), Kamil Majka, Szymon Sabik (oboje LKS Czeluśnica), Wojciech Kiełtyka (Start Rymanów), Kamil Wietecha (LKS Warzyce), Wojciech Munia (Polonia Kopytowa), Maciej Sowa oraz Rafał Mastaj (oboje Resovia Rzeszów).

13 kolejka IV ligi podkarpackiej

JKS Czarni Jasło - KS Piast Tuczempy

Sobota (19.09), godzina 14:00

Stadion w Jaśle (ul.Śniadeckich 15)