ZAPOWIEDŹ BŁĘKITNI ROPCZYCE - PIAST

Już w najbliższą środę (09.09.20r.) w ramach 11 kolejki IV ligi podkarpackiej drużyna Piasta uda się do Ropczyc, gdzie zmierzy się z miejscowymi Błękitnymi, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 17:00. W poprzedniej kolejce Nasz zespół przegrał pierwszy mecz w sezonie ulegając 2:3 Polonii Przemyśl i tym samym zakończyła się fenomenalna passa meczów bez porażki (byliśmy niepokonani od 19 spotkań ligowych, czyli od 14 września 2019 roku, wtedy to przegraliśmy w Tuczempach z Izolatorem Boguchwałą 1:3). Dla drużyny z Ropczyc poprzednia seria gier była udana, gdyż pokonali na wyjeździe Sokół Nisko 2:1, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Liderem IV ligi podkarpackiej jest nadal Piast, który na swoim koncie ma 23 oczka (7 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażka), natomiast Błękitni zajmują 14 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów na co składa się 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 5 porażek. Trenerem drużyny z Ropczyc jest Pan Łukasz Chmura, który przed przerwą letnią zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Szymańskiego. Chmura przez większą część swojej trenerskiej kariery pracował z zespołami młodzieżowymi oraz był trenerem seniorów Progresu Kawęczyn. W ostatnich latach pełnił On funkcję głównego trenera koordynatora AMO Rzeszów w Polskim Związku Piłki Nożnej. W przerwie letniej drużynę Błekitnych opuściło 4 zawodników: Krzysztof Orzech, Mariusz Wiktor (oboje Wisłok Wiśniowa), Bartosz Darłak (Sokół Kolbuszowa Dolna) oraz Marek Pazdan (nie wznowił treningów), zaś drużynę wzmocnili: Patryk Bęben (DAP Dębica), Jakub Szczybyło, Jakub Kurek (oboje Pogoń Sokół Lubaczów), Mateusz Gdowik (Jagielonia Białystok) oraz Mikołaj Sypek (Resovia Rzeszów).

11 kolejka IV ligi podkarpackiej

MKS Błękitni Ropczyce - KS Piast Tuczempy

Środa (09.09), godzina 17:00

Stadion w Ropczycach (ul.Mickiewicza 56)