ZAPOWIEDŹ BŁĘKITNI ROPCZYCE - PIAST

Już w najbliższą niedzielę (tj.26.05.19r.) Naszą drużynę czeka wyjazdowe spotkanie z drużyną Błękitnych Ropczyce, które zostanie rozegrane o godzinie 15:00. W poprzedniej kolejce Piast przegrał na własnym obiekcie 1:2 z Sokołem Kolbuszową Dolną, zaś Nasi niedzielni rywale zremisowali w Jarosławiu z miejscowym JKS-em 2:2 ratując remis w 89 minucie spotkania. W bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej w Tuczempach Piast przegrał z Błękitnymi 2:3. Na obecną chwilę Nasza drużyna zajmuje 6 lokatę w tabeli z dorobkiem 43 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 7 remisów oraz 10 porażek, natomiast drużyna z Ropczyc zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 3 remisy oraz 14 porażek. Trenerem drużyny Błękitnych Ropczyce jest Pan Andrzej Szymański, który w przeszłości był zawodnikiem Stali Rzeszów, Zelmera Rzeszów, czy Elektrociepłowni Rzeszów. Z tym ostatnim klubem, jako trener świętował awans do 4 ligi podkarpackiej. Jako trener pracował z zespołami z różnych części Podkarpacia. W 4 lidze podkarpackiej prowadził m.in. MKS Kańczuga, Rzemieślnik Pilzno (teraz ta drużyna nazywa się "KS Legion Pilzno") i Izolator Boguchwała. W 2 lidze pracował, jako trener Stali Rzeszów. W Błękitnych został obdarzony zaufaniem po raz drugi, ponieważ wcześniej prowadził ten zespół jesienią 2017 roku. Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny Błękitnych przybyli: Michał Cach (ostatnio Polonia Przemyśl), Bartłomiej Darłak (ostatnio Igloopol Dębica), Jakub Pociask (ostatnio Victoria Ocieka) oraz Mateusz Hadała (MKS Kańczuga), natomiast z drużyny ubyli: Artur Saj (Kaskada Kamionka), Miłosz Czarnik (Victoria Ocieka) oraz Mateusz Micał (sprawy osobiste). Piast uda się do Ropczyc z żądzą rewanżu za porażkę z rundy jesiennej 2:3 w Tuczempach, a w dodatku w Naszej drużynie siedzi sportowa złość po ostatniej porażce z Sokołem Kolbuszową Dolną 1:2. Przed Nami ciężki mecz na trudnym terenie, dlatego emocji i bramek nie powinno zabraknąć, tym bardziej, że Nasza drużyna chce, jak najszybciej "zmazać plamę" za ostatni mecz ligowy.