Piast Tuczempy – Sokół Sieniawa 2-1 (0:1)

Zwycięstwo w świetnym stylu, 3 punkty pozostają w Tuczempach! - gospodarze tylko do przerwy przegrywali, po zmianie stron wyprowadzili kilka ciosów z których dwa rozstrzygnęły wynik spotkania już po 10 minutach.

Piast Tuczempy
III liga lubelsko - podkarpacka Sokół Sieniawa
[17. kolejka]
SZCZEGÓŁY MECZU

Strzelanie rozpoczęło się już w 12 minucie, Tomasz Walat wykorzystał karnego dla Sieniawy. Karny podyktowany za zagranie ręką. Po straconej bramce Piast zaczął grac bardzo dobrze, jednak brakowało skuteczności. Swoje sytuacje miał Kamil Aab gdzie z 5 metrów trafił w słupek, później w polu karnym pewnie zmylił obrońców i oddał strzał po ziemi w kierunku prawego słupka - bramkarz gości był na posterunku, ratując drużynę przed 100% bramką. Z minuty na minutę gospodarze grali coraz lepiej, przyjezdni zmuszeni byli bronić wyniku. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Piast wyszedł na murawę jak drużyna z ekstraklasy. Już w 50 minucie na tablicy widniał wynik 1-1, strzelał Karol Wota. Jego strzał z woleja z 16 metrów wylądował w siatce. Gospodarze poszli za ciosem, 4 minuty później sędzia podyktował zasłużony rzut karny. Do "11" podszedł Karkovskyi, jego strzał przeszedł po rękach bramkarza i wylądował na słupku a piłka wróciła na głowę strzelającego, który z zimną krwią wyprowadził Piast na 2-1. Kibice zgromadzeni na stadionie wpadli w szał radości. Piast podbudowany wydarzeniami na boisku atakował dalej, miał kilka sytuacji bramkowych które mógł wykorzystać i odskoczyć przeciwnikowi. Pod koniec meczu Sieniawa starała się wyrównać, jednak tak jak przez cały mecz nie była w stanie poważnie zagrozić obronie gospodarzy i bramce strzeżonej przez Patryka Strawę.

Relacja ze spotkania do przeczytania dostępna tutaj

Dzięki temu zwycięstwu Piast zanotował awans na 14 lokatę (+2 pozycje), gdzie plasuje się z dorobkiem 19 punktów. Następne spotkanie rozegramy ponownie przed własną publicznością, tym razem przeciwnikiem będzie Hetman Zamość (środa, 13:00). Mimo, braku punktów na koncie Hetmana Zamość w tym sezonie, zapowiada się bardzo ciężkie spotkanie dla Piasta, który walczy o każdy punkt w tabeli.

Filmy dostarcza partner klubu: www.mttolo.webiq.pl

Powiązana galeria: