PIAST Tuczempy - SOKÓŁ Nisko 4-0 (2:0)

Drużyna Piasta pokonała zdecydowanie czwarty zespół obecnego sezonu - Sokół Nisko. Dzięki wygranej 4-0 umocniła się na 5 pozycji w ligowej tabeli oraz zbliżyła się na jeden punkt do dzisiejszego przeciwnika oraz trzeciej drużyny (Rzemieślnik Pilzno).

Poniżej przedstawiamy relację tekstową ze spotkania:

1' Rozpoczynamy !
2' Dmytro Shyray z rzutu wolnego strzela w środek bramki, Tomasz Wietecha (Nisko) pewnie interweniuje.
4' Rzut rożny - PIAST Tuczempy.
11' Łukasz Czub wrzuca piłkę z lewej strony, Hubert Wiącek przed szansą na zdobycie gola.
14' Żółta kartka dla gości - ukarany Mateusz Sudoł. Wolny z 28m dla gospodarzy.
17' Ponownie fauluje Mateusz Sudoł, tym razem faulował Bogusława Nogę - sędzia nie odważył się na pokazanie drugiej żółtej kartki !
21' Łukasz Czub zauważa wychodzącego Huberta Wiącka na pozycję, niestety bramkarz gości minimalnie uprzedza naszego zawodnika.
21' Łukasz Czub faulowany ! - żółta kartka dla Patryka Wilka, który zatrzymał naszego zawodnika wychodzącego na czystą pozycję. Rzut wolny wykonał Jakub Kloc (młodzieżowiec), jednak piłka zmierzająca w okienko bramki wylądowała w rękawicach bramkarza.
23' Rzut rożny dla PIASTA - fatalny błąd obrońcy, który nie był atakowany.
27' GOL 1-0 !!!!! Przy bramce asystuje Hubert Wiącek, a piłkę do bramki wbija sam obrońca gości - Mateusz Sudoł.
29' Rzut rożny dla PIASTA.
35' Celny strzał gości, oddany z około 25 metrów na bramkę Patryka Strawy.
36' Rzut rożny dla SOKÓŁ Nisko.
37' Faul na graczu gospodarzy, sędzia jednak nie zdecydował się na wyciągnięcie kartonika dla Krystiana Lebioda. A zachowanie zawodnika było dość niesportowe.
43' GOL 2-0 !!!!! Wynik meczu podwyższa Kamil Kwaśny, a przy zdobytej bramce asystuje Łukasz Czub !

Koniec pierwszej części gry. Bardzo dobre 45' w wykonaniu podopiecznych Marka Strawy. Zdecydowanie wykorzystane sytuacje gospodarzy a goście do przerwy nie przełożyli miejsca w tabeli na grę na boisku.

46' Kamil Kwaśny w doskonałej sytuacji, minął wychodzącego bramkarza i trafia tylko w słupek... pomimo bardzo ostrego konta oddał solidny strzał na bramkę a zabrakło bardzo niewiele.
52' Zmiany w drużynie SOKOŁA - boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki - Mateusz Sudoł, a wchodzi Konrad Pliszka. Grzegorz Dyba również opuszcza boisko, wchodzi Sebastian Kocój.
54' Żółta kartka - Krystian Lebioda.
55' Karol Wota wykorzystuje podanie od Kamila Kwaśnego i oddaje strzał na bramkę Tomasza Wietechy. Bramkarz sparuje piłkę na rzut rożny.
57' Dmytro Shyray w doskonałej sytuacji bramkowej - trafia w słupek ! świetne prowadzenie piłki i oddany strzał nie znajduje miejsca w bramce gości. Zawodnik nadal czeka na pierwsze trafienie w barwach PIASTA.
59' Faulowany Kamil Kwaśny... gwizdek sędziego milczy. Zdecydowanie pociągany za koszulkę, zawodnik gości nie zainteresowany piłką a naszym zawodnikiem.
63' Kolejny faul ... gwizdek ponownie milczy ! "Faulowany" Łukasz Czub, atak na nogi zawodnika groźnie wyglądający.
64' GOL 3-0 !!!!! Strzelcem bramki: DMYTRO SHYRAY !!! debiutanckie trafienie w barwach PIASTA !!! Asysta: Łukasz Czub.
64' Zmiana w drużynie PIASTA - boisko opuszcza Hubert Wiącek, a wchodzi Dominik Sas.
65' Bogusław Noga wypróbował bramkarza gości, oddając mocny strzał w 30 metrów - bramkarz sparuje z problemami na rzut rożny.
68' Zmiana w drużynie PIASTA - boisko opuszcza Jakub Kloc, a wchodzi Maciej Nasiewicz.
70' Zmiana w drużynie PIASTA - boisko opuszcza Łukasz Czub, a wchodzi Radosław Gil.
70' Zmiana w drużynie SOKOŁA - boisko opuszcza Marcin Tur, a wchodzi Marcin Kwiatkowski.
76' Żółta kartka - faulowany Karol Wota. Ukarany zostaje Grzegorz Woźniak.
77' Faul na 20 metrze przed bramką PIASTA, rzut wolny dla SOKOŁA.
81' Zmiana w drużynie PIASTA - boisko opuszcza Dmytro Shyray, a wchodzi Sylwester Tarnawski.
87' Zmiana w drużynie PIASTA - boisko opuszcza Kamil Kwaśny, a wchodzi Sławomir Wójcik.
88' Faulowany Radosław Gil - 25 metrów do bramki gości. Do piłki podchodzi Waldemar Jaroch.
89' GOL 4-0 !!!!! WALDEMAR JAROCH - co za strzał !!! bramkarz broni potężny strzał a piłka mimo to wpada do bramki !!!
90' Sędzia dolicza 2 minuty.

KONIEC SPOTKANIA. PIAST zdecydowanie pokonuje wyżej notowanego przeciwnika po bardzo dobrym spotkaniu. Kibice którzy dziś przybyli na stadion mogą być zadowoleni z widowiska jakie przygotowali nam piłkarze Marka Strawy.

Żródło: REDAKCJA KS PIAST TUCZEMPY (własne)

Piast w kolejnym spotkaniu powalczy o ligowe punkty w Przeworsku (sobota, 17 września, 15:00) gdzie zmierzy się z miejscowym Orłem -obecnie przedostatnią drużyną w tabeli.