Piast Tuczempy – Hetman Zamość 3-1 (1:1)

Piast Tuczempy pokonuje Hetman Zamość 3-1 (1:1) - 6 zwycięstwo w sezonie i drugie z rzędu ! Z dorobkiem 22 punktów nadal pozostajemy na 14 pozycji.

Piast Tuczempy
III liga lubelsko - podkarpacka Hetman Zamość
[18. kolejka]
SZCZEGÓŁY MECZU

Podopieczni Marka Strawy wychodzili na murawę w roli faworyta i nie zawiedli kibiców zgromadzonych na stadionie. Początek meczu wyglądał słabo, wystarczył jeden błąd obrońcy i wyjście bramkarza na 15 metr a Dominik Karaszewski wykorzystał zamieszanie i strzelił bramkę otwierającą wynik meczu w 10 minucie.

Piast obudził się błyskawicznie szybko, już w 12 minucie na tablicy widniał wynik 1:1. Po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony na czystej pozycji znalazł się Arkadiusz Wielgosz, który strzałem w powietrzu przelobował bramkarza.

W 27 minucie piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka wylądowała w siatce - niestety sędzia wychwycił zagranie ręką podczas przyjścia. W 34 minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Radosław Gil, strzelając lewą nogą sprawił bramkarzowi sporo problemów a ten sparował nad poprzeczką.

Do przerwy wiele się nie zmieniło, Piast mógł a nawet powinien prowadzić. Goście od czasu strzelonej bramki nie stwarzali dużo sytuacji bramkowych. A po zmianie stron Piast zwiększył posiadanie piłki, co było bardzo widoczne.

Piast ruszył na przeciwnika, w 60 minucie Kamil Aab wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wyczekał do końca i skierował piłkę głową do bramki obok bezradnego bramkarza. Chwilę później ponownie był przed szansą strzelenia bramki.

W 65 minucie na tablicy widniał wynik 3:1 - Wojciech Tołpa świetnie wyszedł w tempo, kończąc akcję strzałem na bramkę. Od tego momentu posypały się żółte kartki, w 70 minucie Hetman musiał grać w "10" po drugiej żółtej kartce w przeciągu 3 minut dla tego samego zawodnika - ukarany Kamil Chruściński.

Od tego czasu dominacja Piasta się powiększała, jednak brakowało skuteczności. Mecz zakończył się drugą wygraną z rzędu, a Piast rozstrzelał się w końcówce sezonu.

Na pochwałę zasługuje gra przyjezdnych, którzy pomimo bardzo młodej średniej wieku w drużynie starali się toczyć wyrównaną walkę na boisku. Hetman Zamość już w najbliższych latach będzie miał duży pożytek z tych zawodników.

Dla nieobecnych, dostępna jest krótka Relacja LIVE (tutaj).

W sobotę (14 listopada, 13:00) Piast zakończy rundę jesienną meczem z Wólczanką Wólka Pełkińska. Mecz odbędzie się na stadionie Wólczanki