PIAST TRIUMFATOREM W TURNIEJU PIŁKARSKIM W MORAWSKU

Drużyna Piasta odniosła zwycięstwo w Turnieju Piłkarskim rozgrywanym na stadionie w Morawsku z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia Ludowego Klubu Sportowego "Płomień Morawsko". Nasza drużyna pomimo nieobecności kluczowych zawodników m.in. Damiana Demskiego, Jakuba Kloca, Huberta Wiącka, Jakuba Sroki, Kamila Aaba, Waldemara Jarocha, Grzegorza Żytniaka, Łukasza Tyrawskiego oraz Tomasza Pasaja pokazała charakter oraz wolę walki. W tym turnieju w drużynie Piasta zadebiutowali młodzi chłopcy, którzy w  Naszym klubie występują w drużynach juniorskich (w składzie zaznaczeni "*"). Warto zaznaczyć fakt, że w turnieju z powodu wąskiej kadry postanowiliśmy przetestować różnych zawodników na różnych pozycjach, tak więc Nasz wieloletni bramkarz Patryk Strawa zagrał w polu, zaś na bramce stanął młody, uzdolniony Kamil Jasiewicz, który będzie przygotowywał się w przerwie letniej z drużyną Piasta na nowy, nadchodzący sezon 2019/2020. W finale, w konkursie rzutów karnych między słupkami stanął Nasz kapitan Rafał Noga, który, jak się potem okazało został bohaterem Naszej drużyny, gdyż w 5 serii rzutów karnych wybronił jedenastkę wykonywaną przez zawodnika Wólczanki Wólka Pełkińska. Wielkie brawa należą się dla Naszych młodych chłopców, którzy pokazali, że piłka seniorska nie jest im straszna.

Skład Piasta na zdjęciu powyżej:

Górny rząd od lewej: P.Strawa, T.Stopyra, R.Noga, P.Misiąg, K.Bawoł, Ł.Czub, J.Czernysz, K.Kumór (kierownik drużyny)

Dolny rząd od lewej: M.Stankiewicz*, K.Benc, K.Jasiewicz, J.Harasz*, M.Czubocha*, H.Łukasiewicz, M.Strawa (trener)

Pierwszy mecz półfinałowy: Wólczanka Wólka Pełkińska - Stal Łańcut 3:2

Drugi mecz półfinałowy: Płomień Morawsko - Piast Tuczempy 0:1 (bramka: Jarosław Czernysz)

Mecz o 3 miejsce: Płomień Morawsko - Stal Łańcut 1:1 (rzuty karne: 5:3)

Finał: Piast Tuczempy - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:0 (rzuty karne: 5:4)

Rzuty karne: 0:1 - strzelec nieznany

1:1 - Rafał Noga

1:2 - strzelec nieznany

2:2 - Kacper Benc

2:3 - strzelec nieznany