Piast - Stal Nowa Dęba 0-0 (0:0)

Piast remisuje 0-0 ze Stalą Nowa Dęba w ramach 2. kolejki spotkań.

Całe spotkanie nie zachwycało urodą od pierwszej minuty. Piast potwierdził że jest faworytem tego meczu nawet pomimo tak dużych ruchów transferowych jakie miały miejsce przed sezonem. Z każdą minutą spotkania gospodarze przejmowali coraz bardziej inicjatywę, a z nią przychodziły sytuacje do których Piast przyzwyczaił kibiców na III ligowych meczach.

Tuż przed przerwą po doskonałym strzale gospodarze powinni prowadzić 1-0, niestety dla Piasta fenomenalną paradę w bramce wykonał bramkarz Stali na spółkę z obrońcą ratując tym samym drużynę przed stratą pierwszej bramki.

W drugiej połowie ponownie rewelacyjną obroną popisał się bramkarz Stali, najpierw odbijając bardzo mocny strzał głową aby w ułamku sekund (upadając na murawę) wyciągnąć się jak struna broniąc dobitkę Kamila Kwaśnego.

Gdyby spotkanie potrwało jeszcze z 30'-45' minut pewnie skończyło by się zwycięstwem, a tak obie drużyny podzieliły się punktami. Piast objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Następne spotkanie rozegramy w Gorzycach, 20 sierpnia.
_____________________________________________________

Przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu wyróżniony został Tomasz Kud - za wieloletnie występy w barwach Piasta, godne prowadzenie drużyny jako kapitan.