PIAST - GŁOGOVIA Głogów Młp. 2-0 (2:0)

"360 minut" bez straconej bramki ! PIAST Tuczempy pokonuje GŁOGOVIĘ Głogów Małopolski 2-0 (2:0) w meczu 30. kolejki.

Początek meczu zdecydowanie należał do gości. Świetną sytuację w 18' spotkania miał zawodnik gości (9), idąc sam na sam nie trafił do pustej bramki - trzeba przyznać, miał trudną pozycję. W 31' Hubert Wiącek przeprowadził pierwszą poważniejszą akcję PIASTA. Walcząc z obrońcą na "plecach" w pełnym biegu oddał strzał na bramkę, bramkarzowi udało się jeszcze trącić piłkę a ta przeleciała obok słupka na rzut rożny. Trzy minuty później... 34' 1-0 za sprawą Łukasza Czuba, oddając piekielnie mocny strzał w powietrzu, lewą nogą z około 21 metrów wyprowadził drużynę na prowadzenie. Minutę po bramce, ponownie zawodnik gości (9) oddał groźny strzał z 17 metrów na bramkę Strawy, piłka zmierzająca w okno jednak przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 40' na tablicy widniało już 2-0 za sprawą świetnej drużynowej akcji PIASTA. Świetnie akcję skomponowali Demski / Wota / Noga a Rafał świetnie wykończył podanie na 5 metr.

Po przerwie nudów nie było,jednak brakło już skuteczności. W 49' Hubert Wiącek przyjął sobie piłkę w polu karnym, zmylił dwóch obrońców balansem ciała, jednak oddany strzał tylko lekko trącił słupek i boczną siatkę. W 54' to GŁOGOVIA zagroziła bramce Patryka Strawy, trafiając w słupek. W 80' Rafał Noga powinien ponownie wpisać się na listę strzelców w dzisiejszym spotkaniu - po bardzo dobrym dośrodkowaniu Damiana Demskiego, Rafał oddał strzał głową, a piłka nie wpadła do bramki ... sam zawodnik też był zdziwiony tym faktem. W kolejnej akcji Karol Wota oddał strzał głową, bramkarz gości fenomenalnie wybronił strzał a dobitka Łukasza Zająca została przerwana przez sędziego bocznego (spalony). W 84' ponownie Rafał Noga ... tym razem trafił w poprzeczkę, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Kacpra Rączki.

Pozostajemy na 4. lokacie (53 punkty) a awans do III ligi zapewniła sobie wczoraj WÓLCZANKA, o utrzymanie trwa walka Orła Przeworsk z Błękitnymi Ropczyce - gdzie to drużyna z Przeworska ma "łatwiejsze" spotkania.

Następne spotkanie już w środę, o 17:00 u siebie PIAST podejmie BŁĘKITNYCH Ropczyce. ZAPRASZAMY !