JEST DECYZJA ! KONIEC SEZONU 2019/2020 !

JEST DECYZJA !  KONIEC SEZONU 2019/2020 !

Prezesi wojewódzkich związków ostatecznie zdecydowali, że sezon w 4 lidze i niższych zostanie zakończony. Będą awanse, a nie będzie spadków.

W czwartek (07.05.20r.) w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie prezesów 16 związków wojewódzkich, dyskutowano o przyszłości rozgrywek na niższych szczeblach. Prezesi zdecydowali, że w niższych ligach nie będzie spadków, natomiast awanse tak. Sezon zostaje zakończony, a wszystkie rozegrane mecze zostają uznane. Tak więc np. w 4 lidze podkarpackiej rozgrywki zostają zakończone po pierwszej rundzie wiosennej. Piłkarze Piasta sezon 2019/2020 zakończyli na czwartym miejscu w tabeli. Awans do III ligi uzyskała KS Wiązownica, natomiast do IV ligi podkarpackiej awansowały z klas okręgowych: Orzeł Przeworsk, Resovia II Rzeszów, Sokół Nisko, Czarni Jasło oraz Lechia Sędziszów Małopolski. Możliwe również jest to, że wcześniej ruszą rozgrywki 2020/2021.

- "Nie wiadomo czy jesienią nie będzie kolejnej pandemii, więc również chcielibyśmy, by tych meczów kolejnego sezonu odbyło się możliwie jak najwięcej. Myślimy tutaj o takim terminie, jak koniec lipca, ale o tym jeszcze oficjalnie poinformujemy. Jest to jednak na pewno ważna informacja dla klubów, że mogą już myśleć o przygotowaniach do nowego sezonu" - powiedział Prezes Mieczysław Golba