[8. kolejka] Polonia Przemyśl - Piast Tuczempy

Piast w ramach 8 kolejki zmierzy się w Przemyślu z miejscową Polonią. Mecz odbędzie się w środę (9 września) o 16:00.

Zarówno Piast jak Polonia awansowały w ubiegłym sezonie z 4 ligi Podkarpackiej. Piast walczył do samego końca o awans z 2 miejsca, a Polonia wywalczyła go już kilka kolejek przed końcem odskakując rywalom.

Piast w dotychczasowych meczach ... gra dobrze, jednak po ostatnich dwóch porażkach 3-1 w Świdniku, a szczególnie 0-1 u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski (gdzie mogli zdecydowanie zremisować a nawet wygrać) podopieczni Marka Strawy stracili bezpieczną przewagę nad dolną częścią tabeli. Obecnie plasują się na 12 miejscu z bilansem 2-2-3.

Polonia po trzech inauguracyjnych porażkach (1-0 w Boguchwale, 0-3 z JKS u siebie oraz 2-1 w Rzeszowie ze Stalą) odnotowała upragnione zwycięstwo. W ramach 4 kolejki pogrążyli przed własną publicznością 2-0 Sokół Sieniawa. Po tej wygranej przyszły kolejne - trzy punkty wywieźli z Zamościa wygrywając 0-4, odprawili z kwitkiem Wólczankę 1-0 na własnym terenie. W ostatniej kolejce zagrali na Lublin Arena z miejscową Lublinianką... wywieźli "szczęśliwy" remis 1-1. Trzeba zaznaczyć, ze w doliczonym czasie gry karnego nie wykorzystali gospodarze.

Patrząc w poprzedni sezon, to Polonia była lepszą drużyną w bezpośrednich pojedynkach. Pierwszy mecz rozegrany w Przemyślu zakończył się bezbramkowym remisem, drugi zaś przegraną Piasta, przed własną publicznością 0-3. Mecz rozpoczęty od szybko straconej bramki (3 minuta), nie trafionego rzutu karnego w 23 minucie meczu przed Damiana Demskiego i dwóch ciosach w końcowych minutach meczu.

Ciężko wskazać tutaj faworyta, obie drużyny mają szanse na zwycięstwo. Polonia jest na fali wznoszącej, Piast musi poszukać rozwiązania na strzelanie bramek. Kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko? dowiemy się w najbliższą środę.

*** Prawdopodobny skład i wszystkie informacje na temat drużyny, pozostają utajnione ze względów taktycznych. Pojawią się w podsumowaniu pomeczowym.

WYNIK ONLINE: | Sprawdź tutaj |

PODSUMOWANIE MECZU | RELACJA Z MECZU | SKŁADY | KARY | VIDEO - (kliknij tutaj)
Przeczytasz tutaj relację z meczu, zobaczysz skrót VIDEO i bramki !