[20. kolejka] PIAST Tuczempy - Lublinianka Lublin

Nadszedł czas na wznowienie rozgrywek ligowych w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej. KS Piast Tuczempy w pierwszy meczu rundy wiosennej zmierzy się na własnym stadionie z Lublinianką Lublin.

Podopieczni Marka Strawy po rundzie "jesiennej" uplasowali się na 15. pozycji z dorobkiem 22 punktów. Jak na beniaminka przystało bilans 6 zwycięstw, 4 remisów, 9 porażek pozwala być zadowolonym z wykonanej pracy przez cały zespół w trakcie rundy. Przed własną publicznością gospodarze legitymują się bilansem 5-3-1, 10:5. Najlepszym spotkaniem w rundzie jesiennej był mecz z Motorem Lublin - wygrany 1-0. Piast rozgrywając kilka sparingów zdecydowanie postawił na taktykę, rozgrywanie piłki oraz pozostałe ważne elementy potrzebne do startu rundy - wyniki pozostawione zostały na drugim planie.

Piast rozpoczyna dwoma spotkaniami przed własną publicznością (Lublinianka, Chełmianka) następnie uda się do Przeworska aby ponownie zagrać na własnym stadionie z Avią Świdnik. Tak więc kibiców w Tuczempach czeka napięty start rundy wiosennej. Pozostaje oczekiwać tylko na gole i kolejne ligowe punkty.

Drużynę Piasta w przerwie zimowej wzmocnili: Dawid Pigan (Sokół Sieniawa), Maciej Nasiewicz (DĄB Dobkowice), Kamil Kwaśny (Clepardii Kraków). Odeszli: Roman Bobak, Maciej Sobczak.

Lublinianka Lublin po rundzie jesiennej plasuje się na  5 pozycji w ligowej tabeli - jednak przewaga nad strefą spadkową wynosi jedynie 2 punkty. Jesienią wygrali 8 spotkań, 8 zremisowali oraz 3 przegrali. Strzelając przy tym 24 bramki, tracąc 13. W spotkaniach wyjazdowych graja bardzo dobrze, a świadczy o tym ilość przegranych spotkań  - 1 mecz na 10 spotkań.

W pierwszym spotkaniu ligowym (Arena Lublin) to Lublinianka pokonała Piasta 3-0 (2:0) - mimo że Piast postawił wysokie warunki gospodarzom tego meczu, to rzut karny do szatni na 2-0 podciął skrzydła drużynie i nie udało wywieść się dobrego wyniku z Lublina.

Początek spotkania już w sobotę o godzinie 12:30 (Stadion Tuczempy). Zapraszamy na spotkanie wszystkich kibiców, do zakupionych biletów będzie dołączony "Przegląd Meczowy". Ceny biletów nie uległy zmianie.

Zapraszamy do śledzenia RELACJI LIVE