[16. kolejka] Stal Rzeszów - Piast Tuczempy

Czas na 16 kolejkę, jeszcze dwie kolejki i można robić podsumowanie pierwszej części sezonu. Jednak zanim do tego dojdzie, Piast powalczy o ligowe punkty w Rzeszowie. Na drodze podopiecznych Marka Strawy stanie Stal Rzeszów.

Mecz już w sobotę, o godzinie 14:00. Faworytem będą gospodarze, którzy w tym sezonie plasują się na 3 lokacie (pomimo zaległego meczu). Dorobek Stali to 28 punktów w 14 dotychczasowych meczach (8-4-2, 26:16). Przed własną publicznością w tym sezonie nie ponieśli porażki (5-2-0, 14:8). Remisy wywieźli tylko Karpaty i Sokół Sieniawa, porażek za to doznawali: Chełmianka (3-2), Polonia (2-1), Avia (1-0), Wólczanka (2-1), Izolator Boguchwała (4-2).

Piast obecnie na 16 lokacie z dorobkiem 16 punktów po 15 spotkaniach. Piast zamyka tabelę, pod względem drużyn liczących się o utrzymanie (Za Piastem tylko Orzeł 7 oczek, Zamość 0 punktów) - którzy przynajmniej po rundzie jesiennej nie powinni zmienić swoich lokat. Do 7 lokaty strata wynosi "tylko" 7 punktów, a strata do 5/6 lokaty to aż 10 oczek.

Piast nadal nie potrafi wyszukać recepty na przywożenie punktów z trudnych terenów. Jednak to w meczach wyjazdowych zdobywa więcej bramek niż przed własną publicznością.

W meczu sparingowym (przed sezonem) Piast u siebie pokonał Stal Rzeszów 2-1 (1:0). Wynik meczu w 44 minucie otworzył Aab, przyjezdni wyrównali, jednak ostatnie słowo w 72 minucie należało do Arkadiusza Wielgosza.

Podsumowanie meczu, skrót video można zobaczyć - tutaj

Czy Piast ponownie sprawi niespodziankę? Zapewne Stal będzie chciała się zrewanżować za sparingową porażkę w Tuczempach, a strata punktów dla drużyny w tym momencie sezonu może być nie na "rękę". Zapraszamy na mecz, na te pytania poznamy odpowiedź już około godziny 15:45 !

Zapraszamy na RELACJĘ LIVE - kliknij tutaj

Stal Rzeszów - Piast Tuczempy
| SZCZEGÓŁY MECZU |

Zobaczysz tutaj skrót VIDEO, bramki, kartki, składy wyjściowe, zawodników rezerwowych, sztaby szkoleniowe oraz galerię zdjęć.