[1. kolejka] Czarni Jasło - Piast Tuczempy

Przed nami rozpoczęcie sezonu na boiskach IV ligowych, na inaugurację Piast zmierzy się w Jaśle z drużyną Czarnych Jasło. Mecz zaplanowano na sobotę (6 sierpnia) godzinę 17:00.

Drużyna z Jasła to tegoroczny beniaminek, który wywalczył w ubiegłym sezonie powrót na IV ligowe boiska zajmując 1.miejsce w Lidze Okręgowej - Krosno. W przeciągu całego sezonu zdobyli 73 ligowe punkty w 30 spotkaniach, notując 22 zwycięstwa, 7 remisów, 1 porażkę. Przed własną publicznością (13-2-0, 42:9).

W okresie letnim rozegrali 4 sparingi, wygrywając dwa z nich:

19 lipiec 2016 r.
Przełom Besko – Czarni Jasło 0:3
bramki: Kulig, Folwarski x2

23 lipiec 2016 r.
Czarni Jasło – Igloopol Dębica 1:5
bramka: Folwarski

26 lipiec 2016 r.
Czarni Jasło – Błękitni Ropczyce 1:2
bramka: Szopa

30 lipiec 2016 r.
Czarni Jasło – Kotwica Korczyna 6:1
bramki: Folwarski, Urban, Foryś, Kulig x3

Drużyna Piasta Tuczempy w obecnym sezonie bez zmian w sztabie trenerskim. Pod wodzą Marka Strawy, Piast poprzedni sezon rozegrał na III ligowych boiskach jako beniaminek (pierwszy raz w długoletniej historii klubu). Niestety drużyna musiała pożegnać się już po pierwszym sezonie ze względu na reorganizację rozgrywek. W III lidze utrzymało się zaledwie 7 z 18 drużyn.

Piast zajął bardzo wysokie 11. miejsce z dorobkiem 44 ligowych punktów (12-8-14, 34:41). Pokazał "kawałek" dobrego piłkarskiego widowiska w nie jednym meczu ligowym. Zaczynając od sensacyjnym pokonaniu lidera (późniejszego zwycięzcy rozgrywek) - Motoru Lublin w Tuczempach 1-0 a kończąc na koniec sezonu również zwycięstwem 1-0 u siebie z wiceliderem, Stalą Rzeszów - zostając jedyną drużyną ligi, której ta sztuka się udała na własnym obiekcie !

Wyniki Piasta w sparingach (5 meczów):

09 lipca 2016 r.
Izolatorem Boguchwała - Piast 3-1
bramka: Wota

16 lipca 2016 r.
Piast - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3-3
bramki: Noga B., 2x Wota

22 lipca 2016 r.
Piast - JKS Jarosław 1-2
bramka: Czub

27 lipca 2016 r.
Piast - Cosmos Nowotaniec 2-0
bramki: Czub, Jaroch

29 lipca 2016 r.
Skołoszów - Piast 0-3
bramki: Tarnawski, 2x Noga R.

Drużynę w okresie letnim opuścili:

Kamil Aab (JKS Jarosław)
Dawid Pigan (Orzeł Przeworsk)
Arkadiusz Wielgosz (Polonia Przemyśl)
Wojciech Tołpa (Sokół Sieniawa)
Tomasz Kud (LKS Skołoszów)

Wzmocnienia w okresie letnim:

Łukasz Czub (KS Wiązownica)
Kamil Bawoł (Hetman Laszki)
Sylwester Tarnawski (LKS Dąb Dobkowice)
Sławomir Wójcik (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Hubert Wiącek (Rzemieślnik Pilzno)

* Bieżący stan transferów można śledzić tutaj: www

Niestety, również od początku sezonu do dyspozycji Marka Strawy nie będą kontuzjowani: Tomasz Pasaj, Paweł Kubas, Łukasz Zając, Dominik Sas, Boghdan Karkovskyi, Damian Demski.