ZAPOWIEDŹ PIAST - WISŁOK WIŚNIOWA

W dniu jutrzejszym (środa, 12.08.20r.) zostanie rozegrana 5 kolejka IV ligi podkarpackiej, a w niej drużyna Piasta zmierzy się na własnym obiekcie z Wisłokiem Wiśniowa, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 17:00. W poprzedniej kolejce Piast wygrał na wyjeździe z Koroną Rzeszów 2:1, zaś drużyna z Wiśniowej w poprzedni weekend rozgrywała Finał Pucharu Polski na szczeblu Województwa Podkarpackiego w którym przegrała w Krośnie z tamtejszymi Karpatami, aż 0:4. Na obecną chwilę nasz zespół jest wiceliderem tabeli (ma tyle samo punktów co lider "Głogovia Głogów Małopolski") z dorobkiem 10 punktów na co składa się 3 zwycięstwa oraz 1 remis, natomiast drużyna jutrzejszych gości zajmuje 11 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów na co składa się 2 zwycięstwa oraz 2 mecze zaległe, gdyż wtedy Wisłok Wiśniowa rozgrywał najpierw finał podokręgów Rzeszów-Dębica Regionalego Pucharu Polski, w którym pokonał po rzutach karnych trzecioligowca "Wisłokę Dębica", natomiast później wspomniany wyżej przegrany finał z Krosnem. Trenerem Wisłoka Wiśniowa jest Pan Krzysztof Korab, który w przeszłości był zawodnikiem m.in. Zelmera Rzeszów, Igloopolu Dębica, Pogoni Leżajsk, Izolatora Boguchwały, czy Kamaxu Kańczugi. Jeśli chodzi o karierę trenerską to Korab pracował m.in w takich klubach , jak: MKS Kańczuga, Orzeł Przeworsk, Sokół Kolbuszowa Dolna, czy Głogovia Głogów Małopolski. W przerwie letniej w drużynie naszych jutrzejszych rywali doszło  do rewolucji kadrowej, zespół opuściło, aż 8 zawodników: Patryk Wójcik, Mateusz Skała (oboje Stal Łańcut), Mateusz Rutyna (Sokół Nisko), Marcin Wieczerzak (GKS Wikielec), Dawid Zimny (Wisłok Strzyżów), Sławomir Boruta (Albatros Szufnarowa), Kacper Szymański (Brzostowianka Brzostek) oraz Kacper Ząbik (Olchovia Olchowa), natomiast do zespołu dołączyli: Piotr Bujak (Askania Bernburg), Kacper Boruta, Daniel Dziok, Grzegorz Oliwa, Sebastian Szypuła, Patryk Walczak (powroty z wypożyczeń), Ruslan Kovtok, Patryk Peret (oboje PN Mielec), Patryk Kozak (Strug Tyczyn), Jakub Krok (Wisłok Strzyżów), Krzysztof Orzech, Mariusz Wiktor (oboje Błękitni Ropczyce) oraz Radosław Stanisz (Partyzant Targowiska).

W przerwie letniej mierzyliśmy się z Wiśniową w meczu sparingowym, który wygraliśmy 2:0. Nie mamy nic przeciwko, aby taki wynik powtórzyć i "piąć się" w górę w ligowej tabeli.

PRZYPOMINAMY !

BRAK MASECZKI - BRAK WSTĘPU NA STADION !

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC !

Więcej informacji na stronie internetowej Piasta w zakładce "AKTUALNOŚCI", a następnie kliknięcie w:

"Zasady reżimu sanitarnego podczas meczów ligowych na stadionie Piasta"

5 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Piast Tuczempy - Wisłok Wiśniowa

Środa (12.08), godzina 17:00

Stadion w Tuczempach (ul.Sportowa 15)