ZAPOWIEDŹ PIAST - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA

W najbliższą sobotę (tj.18.05.19r.) o godzinie 17:00 Piast podejmie na własnym stadionie drużynę Sokoła Kolbuszową Dolną. W poprzedniej kolejce Nasza drużyna zremisowała 1:1 w Krośnie z tamtejszymi Karpatami, zaś Nasi sobotni rywale przegrali na wyjeździe 1:2 z drużyną Błękitnych Ropczyce. W bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej w Kolbuszowej Dolnej Piast pokonał Sokół 3:1. Na obecną chwilę Nasza drużyna zajmuje 6 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 43 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 7 remisów oraz 9 porażek, natomiast Sokół Kolbuszowa Dolna zajmuje 14 pozycję w tabeli z dorobkiem 28 punktów na co składa się 8 zwycięstw, 4 remisy oraz 16 porażek. W poprzednim tygodniu w drużynie Naszych sobotnich gości nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, z klubem pożegnał się Pan Eugeniusz Sito, a zastąpił Go Pan Waldemar Mazurek, który w przeszłości pracował już w Sokole. Jeśli chodzi o zawodników to drużynę w przerwie zimowej opuścili: Michał Mazurek (Wólczanka Wólka Pełkińska), Krystian Bik (Sokół Nisko), Wojciech Brudek (Rudnianka Rudna Wielka), Piotr Krawczyk (Sawa Sonina), Albert Orzech (studia w Krakowie), Marcin Paterak (Smoczanka Mielec) oraz Kamil Kużdżał (nie wznowił treningów). Do drużyny przybyli: Łukasz Świst (ostatnio Głogovia Głogów Małopolski), Krystian Stanowski (ostatnio Iskra Jawornik Polski), Arkadiusz Rajpold (ostatnio Błękitni Siedlanka), Adam Serwon oraz Jakub Więcław (oboje ostatnio Stal II Mielec). Drużyna gości przyjedzie do Tuczemp "z nożem na gardle", gdyż ma tylko punkt przewagi od strefy spadkowej i każda ich zdobycz punktowa w sobotnim starciu będzie na wagę złota. Po porażce z liderem (Wisłoką Dębica) oraz po remisie z Karpatami Krosno Nasza drużyna chce, jak najszybciej odnieść zwycięstwo, dlatego emocji i bramek na pewno nie powinno zabraknąć.