ZAPOWIEDŹ KS LEGION PILZNO - PIAST

W dniu jutrzejszym (sobota, 29.08.20r.) nasz zespół czeka spotkanie wyjazdowe do Pilzna, gdzie zmierzymy się z miejscowym Legionem. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 11:00. W poprzedniej, środowej kolejce Piast wygrał na własnym obiekcie z rezerwami Resovii Rzeszów 3:1, zaś drużyna z Pilzna zremisowała na wyjeździe z Sokołem Nisko 0:0. Nasza drużyna po rozegraniu 8 serii gier nadal jest samodzielnym liderem w ligowej tabeli z przewagą 4 punktów nad trzema drużynami (Igloopol Dębica, Korona Rzeszów oraz Głogovia Głogów Małopolski). Piast na swoim koncie ma już 20 punktów na co składa się 6 zwycięstw, 2 remisy oraz 0 porażek., natomiast Legion Pilzno zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 2 porażki). Warto dodać, że tylko Piast oraz Karpaty Krosno (3 mecze zaległe) z całej ligi są niepokonane. Trenerem Legionu Pilzno jest Pan Roman Gruszecki, który w sezonie 2018/2019 pracował w swoim macierzystym klubie, czyli Stali Mielec, z którą wywalczył awans do IV ligi podkarpackiej. Gruszecki, jako trener pracował również m.in w Wisłoce Dębica, Pogonii Leżajsk oraz Karpatach Krosno. Jeśli chodzi o roszady kadrowe w przerwie letniej w drużynie naszych jutrzejszych rywali to prezentują się one następująco, z klubu odeszło 5 zawodników: Dawid Florian, Seweryn Kędzior (oboje Kotwica Korczyna), Mateusz Nalepka, Wiktor Tomasiewicz (oboje LKS Głowaczowa) oraz Cyprian Ziaja (wyjazd za granicę), zaś drużynę wzmocnili: Dariusz Bieszczad, Nikodem Kwiatek (oboje Wisłoka Dębica), Jacek Słota (GKS Gromnik), Bartłomiej Sztuka, Jakub Turczyn (oboje FKS Stal Mielec) oraz Miłosz Buras (LUKS Skrzyszów).

9 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Legion Pilzno - KS Piast Tuczempy

Sobota (29.08), godzina 11:00

Stadion w Pilźnie (ul.Legionów 30)