ZAPOWIEDŹ KORONA RZESZÓW - PIAST

Już jutro (piątek, 07.08.20r.) naszą drużynę czeka wyjazdowe spotkanie do Rzeszowa, gdzie zmierzymy się w hicie kolejki z pretendentem do awansu, czyli z Watkem Koroną Rzeszów. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 18:00. W poprzedniej kolejce Piast nieszczęśliwie zremisował 2:2 "wygrany" mecz ze Stalą Sanok, natomiast drużyna z Rzeszowa wygrała na wyjeździe z Sokołem Nisko 4:2. Na obecną chwilę Piast zajmuje 2 miejsce w tabeli (wicelider) z dorobkiem 7 punktów na co składa się 2 zwycięstwa oraz 1 remis, zaś Nasi jutrzejsi rywale zajmują 5 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów (dwa zwycięstwa oraz jeden mecz zaległy). Wczoraj, a dokładniej w środę (05.08.20r.) nasz zespół zainaugurował rozgrywki w Pucharze Polski pokonując A-Klasowy Delin Munina, aż 6:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy, w którym nasza drużyna zmierzy się w meczu wyjazdowym z Biało Czerwoni Kaszyce. W bezpośrednich starciach Piast - Korona w poprzednim sezonie, raz górą była rzeszowska drużyna, która pokonała zespół Piasta na własnym stadionie 1:0, natomiast w rewanżu (inauguracja rundy wiosennej, która została przerwana pandemią COVID-19) Piast zmiażdzył Koronę wygrywając pewnie 4:1. Trenerem Korony Rzeszów jest Pan Michał Szymczak. Szymczak to wychowanek i były piłkarz Siarki Tarnobrzeg, przez wiele lat związany z tym klubem. Dwie poważne kontuzje w Jego życiu sprawiły, że już w wieku 22 lat musiał On zakończyć Swoją piłkarską karierę. Szymczak ukończył AWF w Białej Podlaskiej i został trenerem młodzieży w Siarce. Dwa lata później był już asystentem Stanisława Gielarka przy pierwszej drużynie Siarki. W międzyczasie był trenerem OKS-u Mokrzyszów (Klasa Okręgowa) po czym samodzielnie poprowadził Siarkę Tarnobrzeg, z którą awansował do 2 ligi. Następnie Szymczak wrócił do Mokrzyszowa, a potem prowadził takie kluby jak Unia Tarnów, JKS Jarosław, Sokół Sokolniki oraz Siarkę Tarnobrzeg. Jeśli chodzi o roszady kadrowe w przerwie letniej to zespół z Rzeszowa opuściło, aż 8 zawodników: Przemysław Ferenc, Rafał Bober (oboje Strymyk Malawa), Michał Bigus (studia w Krakowie), Mikołaj Gołda, Maksyk Ryżak (oboje Pogoń Leżajsk), Tomasz Walat, Dawid Bieniasz (oboje Stal Łańcut) oraz Adam Polit (Wisła Sandomierz), natomiast drużynę wzmocnili: Bartłomiej Janik (Glinik Gorlice), Bartłomiej Buczek, Szymon Kardyś (oboje Sokół Sieniawa), Adrian Sitek (Izolator Boguchwała) oraz Rafał Zaborowski (Stal Rzeszów).

HIT KOLEJKI !!!

4 kolejka IV ligi podkarpackiej

Watkem Korona Rzeszów - KS Piast Tuczempy

Piątek (07.08),  godzina 18:00