ZAPOWIEDŹ KARPATY KROSNO - PIAST

Już w najbliższą sobotę (31.10.20r.) naszą drużynę czeka wyjazdowe spotkanie do Krosna, gdzie zmierzymy się w hicie kolejki z pretendentem do awansu, czyli z krościeńskimi Karpatami. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 11:00.

LINK DO TRANSMISJI NA ŻYWO (opłata:10 zł) - https://polsport.live/karpaty/transmisja/617/karpaty-krosno-piast-tuczempy

Najbliższe trzy spotkania bedę niezwykle ważne, ponieważ zadecydują o tym na którym miejscu Piast zakończy ligowe zmagania w 2020 roku, poznamy skład grupy mistrzowskiej (brakuje nam niewiele, by to osiągnąć), która będzie walczyć na wiosnę o awans do 3 ligi gr.IV oraz poznamy skład grupy spadkowej, w której drużyny bedą walczyć o utrzymanie ligowego bytu.

W poprzedniej kolejce Piast zdobył cenny punkt z "rezerwami" ekstraklasowej Stali Mielec, które były wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, w tym spotkaniu padł remis bezbramkowy, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy zainkasować komplet punktów. Drużyna Karpat Krosno w poprzedni weekend udała się do Niska, gdzie stoczyła bój z tamtejszym Sokołem i gładko wygrała 3:0.

Po 18 seriach gier zespół Piasta zajmuje drugą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów, na co składa się 10 zwycięstw, 5 remisów oraz 3 porażki, natomiast Karpaty od zeszłego weekendu są liderem IV ligi podkarpackiej, mają na swoim koncie 37 oczek (11 zwycięstw, 4 remisy oraz 3 porażki).

Warto zaznaczyć fakt przed tym pojedynkiem, że zespół Piasta oraz Karpat na ten moment z całej ligi poniósł najmniej porażek (obie drużyny musiały uznać wyższość rywali tylko 3 razy). Drugą rzeczą na co warto zwrócić uwagę jest nieprawdopodobna na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce passa meczów wyjazdowych bez porażki drużyny Piasta Tuczempy (ostatnia porażka na wyjeździe przytrafiła nam się 8 września 2019r. w Wiśniowej, kiedy to straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry) oraz passa meczów bez porażki na własnym stadionie zespołu Karpat Krosno (ostatnia porażka miała miejsce 31 sierpnia 2019r. w spotkaniu 6 kolejki IV ligi, w której to krościanie przegrali z JKS-em Jarosław 0:1).

Trenerem krościeńskich Karpat jest Pan Dariusz Liana, który sprawuje tę funkcję od lipca 2019 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Pana Dariusza Jęczkowskiego. W przeszłości Liana odpowiadał za pracę w grupach młodzieżowych Karpat (U-17), z młodymi zawodnikami awansował do Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2014/2015 obecny trener krościan prowadził drużynę seniorów KKS Dwór Kombornia, występującą w tym czasie w Klasie A gr.Krosno, po czym równo z zakończeniem sezonu przeniósł się do występującego na tym samym szczeblu rozgrywek Granitu Wysoka Strzyżowska.

Jeśli chodzi o roszady kadrowe w przerwie letniej to zespół z Krosna opuścili: Kacper Wilk, Filip Brożyna (oboje Start Rymanów), Krystian Kalemba (Ekoball Stal Sanok), Damian Rataj (wyjazd za granicę), Rafał Dusiło (Wólczanka Wólka Pełkińska), Dominik Kulon (Górnik Zabrze) oraz w trakcie rozgrywek Karol Knap (Puszcza Niepołomice), natomiast zespół wzmocniło 4 zawodników, a są Nimi: Robert Kozubal (Partyzant Targowiska), Karol Wajs (Przełęcz Dukla), holender pochodzący z Ghany, czyli Samuel Anso Asante (Bromley FC - liga angielska) oraz pochodzący z Portugalii Fabio Ramiro Có (North Leigh FC - liga angielska).

W drużynie Karpat Krosno występuje Grzegorz Żytniak, czyli zawodnik/bramkarz, który w rundzie wiosennej w sezonie 2018/2019 występował w naszym zespole, rozegrał 10 spotkań. Przypomnijmy, że był to transfer medyczny na w skutek kontuzji podstawowego bramkarza Piasta, Patryka Strawy.

! MECZ BEZ PUBLICZNOŚCI !

HIT KOLEJKI !

19 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Karpaty Krosno - KS Piast Tuczempy

Sobota (31.10), godzina 11:00