TOMASOVIA Tomaszów Lubelski - PIAST Tuczempy 0-2 (0:1)

Piast pokonuje w meczu wyjazdowym Tomasovię 0-2, notując 10 ligowe zwycięstwo w sezonie !

Już przed rozpoczęciem meczu gospodarze stracili "matematyczne" szanse na utrzymanie za sprawą zwycięstwa JKS Jarosław z Wólczanką. Drużyna Tomasovii w środku tygodnia grała mecz pucharowy, gdzie sensacyjnie przegrała 1-3 z drużyną występującą w klasie okręgowej.

Listę strzelców otworzył Rafał Noga w 7' minucie spotkania. Wynik meczu podwyższył tuż po przerwie Boghdan Karkovsky z rzutu karnego w 52' minucie. W 64' minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Kamil Kwaśny.

Dzięki zwycięstwu, Piast zanotował awans na 12 pozycję w ligowej tabeli - z dorobkiem 37 punktów zachowując "matematyczne" szanse na utrzymanie (strata do 8 drużyny wynosi 10 punktów na 4 kolejki przed końcem). Do 9 miejsca strata wynosi 5 punktów.

Następne spotkanie Piast rozegra przed własną publicznością z Izolatorem Boguchwała - który również stracił szanse na utrzymanie w lidze. Jesienią Izolator wygrał 1-0 z Piastem, po dość kontrowersyjnym rzucie karnym.