PIAST Tuczempy - RESOVIA Rzeszów 1-2 (0:1)

Piast przegrywa 1-2 z Resovią w ramach 27. kolejki spotkań, decydująca bramka padła w 93 minucie meczu.

Pierwsze minuty meczu pokazały przewagę i doświadczenie drużyny gości, jednak po tym czasie to gospodarze ruszyli do ataku i do 20 minuty kilkukrotnie zagrozili bramce Pietryka.

Niestety, w 21 minucie rewelacyjnym strzałem z dystansu popisał się Dawid Pałys-Radzik wyprowadzając drużynę Resovii na prowadzenie. Broniący Patryk Strawa przy tym strzale pomimo interwencji nie miał nic do powiedzenia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie w świetnej sytuacji znalazł się Kamil Stopyra. Zagrana dość dziwnie piłka przelobowała bramkarza gości i stojąc przed szansą zdobycia gola nie wykorzystał jej.

Drużyna Piasta starała się doprowadzić do remisu, a goście mając korzystny wynik zlekceważyli przeciwnika. Po faulu przed polem karnym gości sam poszkodowany (Radosław Gil) podszedł do rzutu wolnego, którego w 75' minucie pięknym strzałem z lewej nogi zamienił na bramkę (po drodze piłka odbiła się od słupka).

Po tej bramce goście ruszyli do odrabiania "strat", ponieważ strata punktów w Tuczempach stawiała ich w nieciekawej sytuacji w walce o mistrzostwo.

Piast wyszedł z doskonałą kontrą w 90 minucie, bliski strzelenia bramki dającej prowadzenie był Karol Wota. Niestety piłka odskoczyła prosto w bramkarza...

92' minucie faulowany pod polem karnym został zawodnik przyjezdnych, do rzutu wolnego podszedł Bartłomiej Buczek. Niestety, rzut wolny w 93' wykonał bezbłędnie, zamieniając go na bramkę dającą komplet punktów w Tuczempach.

Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, z obu stron mieliśmy kilka dobrych sytuacji bramkowych. Decydującym elementem dziś były strzały z daleka. Piast obecnie nadal plasuje się na 11 pozycji, jednak po jutrzejszych spotkaniach może to ulec zmianie.

Następne spotkanie rozegramy już we wtorek na Arenie Lublin z liderującym w lidze Motorem - który jak pamiętamy jesienią przegrał w Tuczempach, po świetnej bramce Wojciecha Tołpy.

SKRÓT MECZU:

Bramki III liga lubel-podkarp.PIAST Tuczempy - RESOVIA Rzeszów 1:2(0:1) [2016-04-29]