ZAPOWIEDŹ PIAST - JKS JAROSŁAW

Już w najbliższą sobotę (10.10.20r.) o godzinie 15:00 w ramach 16 kolejki IV ligi podkarpackiej nasz zespół w derbowym pojedynku podejmie na własnym stadionie drużynę JKS-u Jarosław.

W poprzedniej kolejce Piast zremisował "wygrany" mecz, gdyż do 84 minuty prowadziliśmy 2:0 w Dębicy z miejscowym Igloopolem, lecz niestety w końcówce dębiczanie doprowadzili do remisu (w ostatniej akcji meczu bramkę z rzutu karnego strzelił bramkarz Igloopolu). JKS natomiast przegrał na własnym obiekcie z Sokołem Nisko 0:2. Piast po rozegraniu 15 serii gier zajmuje 2 miejsce (vice-lider) w tabeli z dorobkiem 31 punktów na co składa się 9 zwycięstw, 4 remisy oraz 2 porażki, natomiast drużyna JKS-u plasuje się na 9 pozycji w ligowej tabeli (7 zwycięstw, 1 remis oraz 7 porażek).

Warto zauważyć fakt, że zarówno Piast, jak i JKS od trzech kolejek nie potrafią wygrać meczu, mało tego, drużyna z Jarosławia nie może strzelić nawet bramki !

Trenerem JKS-u Jarosław jest Pan Arkadiusz Baran, który w czerwcu zastąpił na tym stanowisku Pawła Załogę.

"Baran jest wychowankiem JKS-u, z którego jeszcze w wieku juniora przeniósł się do Stali Rzeszów. W 2003 roku trafił do trzecioligowej Cracovii Kraków, z którą wywalczył awans najpierw do drugiej ligi, a następnie do ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej, często w roli kapitana "Pasów" rozegrał 137 spotkań." - czytamy na oficjalnej stronie jarosławskiego klubu

W przeszłości Baran prowadził już JKS w sezonie 2017/2018, wówczas Jego ekipa uzbierała zaledwie 8 punktów i ostatecznie spadła z 3 ligi gr.IV. Obecnie oprócz prowadzenia seniorów JKS-u, Baran jest również szkoleniowcem juniorów starszych jarosławskiego klubu sportowego.

Jeśli chodzi o roszady kadrowe w przerwie letniej to zespół z Jarosławia opuściło tylko dwóch zawodników, a są Nimi Łukasz Gwóźdź (Resovia Rzeszów) i Oliwier Pilch (Stal Stalowa Wola), zaś zespół JKS-u wzmocnili: Jakub Borowski (Unia Kosztowy), Kacper Rączka (Izolator Boguchwała), natomiast resztę kadry uzupełnia zdolna młodzież jarosławskiego klubu.

W drużynie JKS-u występuje Michał Stankiewicz, Kacper Rączka oraz Bartłomiej Raba, czyli zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w barwach Piasta.

PRZYPOMINAMY !

BRAK MASECZKI - BRAK WSTĘPU NA STADION !

PROSIMY O ZACHOWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO !

DERBY !

16 kolejka IV ligi podkarpackiej