[18. kolejka] PIAST Tuczempy - CZARNI Jasło

Rozpoczynamy rundę wiosenną na IV ligowych boiskach. Piast przed własną publicznością powalczy o ligowe punkty z Czarnymi Jasło. Początek spotkania w sobotę, o godzinie 14:00 ( stadion Tuczempy ).

Podopieczni Marka Strawy w rundzie wiosennej będą bardzo silną drużyną. Do ekipy powrócili zawodnicy po kontuzjach/wypożyczeniach, a wynik z rundy wiosennej (5.miejsce, 29 punktów) daje bardzo dobrą pozycję wyjściową do zajęcia wysokiego miejsca na koniec sezonu. Piast w dotychczasowych 17. spotkaniach wygrywał 8 razy, 5 spotkań remisował, 4 przegrał (bramki: 26:22). Poniżej przedstawiamy czołową "10" rundy jesiennej:

1 Wólczanka Wólka Pełkińska 17 45
2 Izolator Boguchwała 17 38
3 Sokół Sieniawa 17 34
4 Rzemieślnik Pilzno 17 30
5 Piast Tuczempy 17 29
6 LKS Pisarowce 17 28
7 Sokół Nisko 17 28
8 Igloopol Dębica 17 26
9 Czarni Jasło 17 24
10 Wisłok Wiśniowa 17 24

Ciekawostka: Piast wygrał ostatnie 4/5 meczów przed własną publicznością - zaliczając pomiędzy nimi przegraną 0-4 z Izolatorem Boguchwała (tracąc bramkę dopiero do szatni, przegrali połowę która powinna być zdecydowanie wygrana).

Czarni Jasło zajmują 9 miejsce po rundzie jesiennej z dorobkiem 24 punktów, wygrywając 7 meczów, 3 remisując, 7 przegrywając (bramki: 23:26). W spotkaniach wyjazdowych (3-1-4, 10:12). Drużyna z Jasła jest tegorocznym beniaminkiem, po awansie z okręgówki notują bardzo dobry wynik jesienią.

Ciekawostka: Czarni Jasło tracą w każdym meczu wyjazdowym minimum jedną bramkę.

W bezpośrednich meczach Piast u siebie wygrał tylko jedno spotkanie, padł jeden remis oraz dwa razy przegrywał. W rundzie jesiennej (mecz inauguracyjny) przegraliśmy 1-0 w Jaśle,jednak mecz został zweryfikowany jako WALKOWER na korzyść Piasta.

Zapraszamy wszystkich na stadion. Gorący doping !