[12. kolejka] Karpaty Krosno - Piast Tuczempy

Emocje po ostatnich wydarzeniach ligowych powoli opadają, przed nami nadszedł czas na spotkania 12. kolejki. Piast tym razem rozegra spotkanie na wyjeździe, zagrają w Krośnie z Karpatami. Mecz już w piątek (2 października, 15:30).

Karpaty w obecnym sezonie (jak większość drużyn) walczy o miejsce utrzymujące w lidze. Po 11 spotkaniach z dorobkiem 20 punktów zajmują 3 miejsce (6-2-3, 19:12). Trzeba podkreślić, że to Karpaty w ubiegłym sezonie długi czas liderowały w lidze - po rundzie jesiennej miały ogromną przewagę nad pozostałymi ekipami. Niestety w rundzie wiosennej masowo rozpoczęli gubić punkty, efektem tego była strata fotelu lidera na kilka kolejek przed końcem. Tym samym Stal zagrała w barażach.
Patrząc na mecze tego sezonu, u siebie wygrali 3 mecze (2-0 Chełmianka, 3-1 Tomasovia, 3-1 Sieniawa), jeden remis (1-1 JKS), dwie porażki (0-1 Resovia, 1-3 Wólczanka) - bramki 10:7.

Piast z bilansem 3-3-5 10:15 i dorobkiem 12 punktów zajmuje 15 lokatę. Podopieczni Marka Strawy zdecydowanie odskoczyli od dolnej części tabeli, a znacząco przybliżyli się do drużyn walczących o pozostanie w lidze. Wszystko dzięki ostatniej wygranej z Motorem Lublin, gdzie drużyna zagrała fenomenalny mecz od pierwszej do ostatniej minuty (tego brakowało w poprzednich meczach). Niestety mecze wyjazdowe to 1-1-4 7:13 (zwycięstwo w Zamościu, remis w Chełmiance). Porażki notowali z Polonią, Lublinianką, Avią, Resovią - w każdym meczu tracąc minimum 2 gole.
Trzeba podkreślić ciężki terminarz w ostatnim czasie, jednak wyniki i gra drużyny napawa optymizmem.

Podsumowując, faworytem meczu będą Karpaty. Czy Piast jest w stanie zagrać kolejny dobry mecz? Czy będziemy drugą drużyną która zagra z tyłu na "0" ? Zapewne drużyna nie podda się bez walki, a my liczymy na kolejne ligowe punkty!

Dołącz do wydarzenia na naszym Fanpage - kliknij tutaj

Karpaty Krosno - Piast Tuczempy
| SZCZEGÓŁY MECZU |

Zobaczysz tutaj skrót VIDEO, bramki, kartki, składy wyjściowe, zawodników rezerwowych, sztaby szkoleniowe oraz galerię zdjęć.